REKLAMA

Telewizory LG najlepsze dla pecetowych graczy? Rusza aktualizacja do G-Sync, mamy listę modeli

LG ogłosiło, że właśnie rusza wdrażanie nowej wersji oprogramowania do jego telewizorów OLED. Wprowadza ona obsługę mechanizmu G-Sync, który jest wyjątkowo cenny dla graczy wykorzystujących PC do zabawy.

02.11.2019 09.58
lg g-sync lista modeli
REKLAMA
REKLAMA

G-Sync to opracowany przez firmę Nvidia mechanizm opracowany przede wszystkim z myślą o graczach. Dzięki niemu posługując się kartą graficzną GeForce i zgodnym z G-Sync monitorem lub innym wyświetlaczem możemy liczyć na płynniejszą animację i usunięcie zjawiska rwania obrazu. W nieznacznym uproszczeniu: G-Sync synchronizuje elektronikę w naszym komputerze i wyświetlaczu, synchronizując jego częstotliwość odświeżania z renderowaniem kolejnych klatek animacji.

G-Sync pojawia się jednak przede wszystkim na monitorach do komputerów. Producenci telewizorów stosują konkurencyjny mechanizm AMD FreeSync z bardzo prostej przyczyny: konsole z rodziny Xbox One i PlayStation 4 zbudowane zostały na elektronice właśnie od AMD. Sprzęt Microsoftu już teraz obsługuje FreeSync, a jeśli Sony kiedyś zdecyduje się na wprowadzenie synchronizacji GPU konsoli z matrycą telewizora, również skorzysta z FreeSynca.

W świecie komputerowych graczy dominuje jednak Nvidia i jej G-Sync. To oznacza, że ci z graczy, którzy zdecydowali się podłączyć swoje pecety do telewizorów nie mogą liczyć na wspomniane usprawnienia. No chyba, że są posiadaczami tegorocznego telewizora OLED od LG.

Telewizory LG OLED TV z obsługą Nvidia G-Sync. Aktualizacja właśnie ruszyła, mamy listę modeli.

Jak zapowiada LG w rozsyłanym komunikacie prasowym, aktualizacja systemu webOS wprowadzająca obsługę G-Sync właśnie ruszyła. Na razie na terytorium Ameryki Północnej, ale Europa jest ponoć druga w kolejce. Posiadacza telewizorów LG OLED TV na całym świecie mają otrzymać aktualizację nie później niż do końca roku.

REKLAMA

Niestety wspomniana aktualizacja obejmuje tylko tegoroczne modele telewizorów. Obsługi G-Sync mogą się spodziewać posiadacze urządzeń LG OLED TV B9, C9 i E9, niezależnie od przekątnej ekranu. To miłe, że najtańszy B9 dołączył do listy (pierwotnie nie był w niej ujęty), szkoda jednak, że nie udało się rozszerzyć obsługi chociaż do zeszłorocznych modeli.

Nie zmienia to jednak faktu, że LG OLED TV dziewiątej generacji stają się prawdopodobnie najlepszymi telewizorami dla pecetowych graczy. Nie tylko za sprawą unikalnej cechy jaką jest obsługa G-Sync, ale również i dzięki niskiemu input lagowi w Trybie Gry, a także doskonałemu kontrastowi i świetnej jakości obrazu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA