REKLAMA

iPhone 12 z większą ilością RAM-u. Wielozadaniowość na jeszcze wyższym poziomie

Jedną z największych zalet iOS-a jest jego wzorowe zarządzanie pamięcią i żonglowanie aktywnymi procesami. Wszystko ma jednak swoje granice – z czasem zabraknie pamięci. iPhone 12 przesunie te granice, ma mieć więcej RAM-u.

23.11.2019 10.00
iPhone 11 i iPhone 11 Pro Max
REKLAMA
REKLAMA

iOS i iPadOS zapewniają niezrównany na pozostałych systemach mobilnych komfort korzystania z wielu aplikacji równocześnie – przynajmniej od strony technicznej. Przełączanie się między aplikacjami jest szybkie i płynne, a najczęściej przywrócone aplikacje są w tym samym stanie, w jakim je zostawiliśmy.

Są jednak granice możliwości zręcznie napisanego kodu. Wraz ze zwiększaniem się funkcjonalności systemu i aplikacji, zwiększa się ich apetyt na pamięć operacyjną. I choć iPhone’y i iPady faktycznie wymagają do komfortowego działania mniej RAM-u od konkurencyjnych produktów, tak prędzej czy później zacznie w nich tego RAM-u braknąć. iPhone 12 to czas na zmiany.

iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max z 6 GB RAM.

REKLAMA

Tak przynajmniej twierdzą cieszący się dobrą reputacją analitycy z Barclays, bazując swoje informacje na kontaktach z podwykonawcami Apple’a. iPhone 12 Pro i Pro Max będą mieć więc o 2 GB więcej RAM-u od iPhone’a 11 Pro i Pro Max. iPhone 12 Pro i Pro Max mają być również wyposażony czujnik głębi (ToF 3D) a także w modem zgodny z siecią 5G.

iPhone 12 ma nadal mieć 4 GB RAM na pokładzie, podobnie jak iPhone 11. Telefon ma jednak również być zgodny z siecią 5G. Nadal też jest planowane uruchomienie w lutym produkcji telefonu, mającego być następcą iPhone’a SE. Ma on być – w pewnym uproszczeniu – iPhone’em 8 z procesorem A13 i 3 GB RAM.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA