REKLAMA

Biedronka stworzyła własny system Smart Home. Jego pierwsze elementy już są dostępne w sklepach

Jeżeli chciałeś uczynić swój dom bardziej inteligentnym, masz ku temu dobrą okazję. Już w najbliższy czwartek, 21.11.2019 r., do sklepów Biedronka trafią akcesoria smart home marki Hykker.

20.11.2019 19.21
Biedronka i Hykker stworzyły własny system Smart Home. Oto jak działa
REKLAMA
REKLAMA

W ofercie sklepu będą dostępne cztery urządzenia w bardzo dobrych cenach: biała żarówka o mocy 7 W za 39,99 zł, kolorowa żarówka o mocy 9 W kosztująca 49,99 zł, inteligentne gniazdko za 59,90 zł oraz 3-metrowa taśma LED kosztująca 99 zł. Wszystkimi sprzętami można zarządzać z poziomu aplikacji Hykker Smart Home oraz Asystenta Google, dzięki czemu mogą stać się elementem domowego ekosystemu złożonego ze sprzętów różnych producentów.

Jest to wyjątkowo ciekawy temat, ponieważ w innych dyskontach tego typu produkty do tej pory się po prostu nie były dostępne. Tym samym Biedronka pokazuje, że na technologicznym poletku wyprzedza bezpośrednią konkurencję w postaci Lidla oraz innych sieci sklepów.

 class="wp-image-1043036"

Jakie sprzęty znajdziemy w Biedronce?

Inteligentne żarówki od Hykkera to modele LED ze standardowym gwintem E27. Mimo że wyglądają one na pierwszy rzut oka bardzo podobnie, to znacznie się od siebie różnią. Biała żarówka jest nie tylko tańsza, ale też słabsza, ponieważ dysponuje mocą 7 W, co jest odpowiednikiem klasycznej żarówki o mocy 50 W. Jako że emituje ona wyłącznie światło białe, aplikacja Hykker Smart Home pozwala wyłącznie na zdalne włączanie i wyłączanie jej, a także regulowanie temperatury światła oraz jego jasności.

 class="wp-image-1043042"

W przypadku modelu kolorowego o mocy 9 W (odpowiednik klasycznych żarówek 60 W) możliwości personalizacji są większe, ponieważ możemy ustawić także jeden z 16 milionów kolorów światła, tym samym zmieniając atmosferę panującą w konkretnym pomieszczeniu.

 class="wp-image-1043054"

Podobne możliwości oferuje taśma LED o długości 3 metrów. Jej główne wyróżniki to możliwość łatwego przylepienia jej pod biurkiem, szafą, blatem kuchennym lub w innym pasującym miejscu. Taśma (3 m) ma wbudowanych 90 LED-ów generujących dowolną barwę. Gadżet można stosować nie tylko w domu, ale też na zewnątrz, ponieważ jest odporny na zachlapania. Może zatem stać się elementem świątecznej dekoracji. Taśmą można sterować nie tylko z poziomu aplikacji, ale też wbudowanego pilota, który pozwala dowolnie zmieniać kolor generowany przez diody.

 class="wp-image-1043039"

Ostatnim elementem zestawu jest inteligentne gniazdko. Jest ono pośrednikiem między kontaktem znajdującym się w ścianie a dowolnym urządzeniem elektrycznym o mocy do 3300 W. Korzystając z aplikacji Hykker Smart Home można zdalnie je włączać, wyłączać, a także monitorować ilość energii elektrycznej zużywanej przez sprzęty podłączone do gniazdka. Sam dzięki temu przekonałem się, że mój oczyszczacz powietrza z Biedronki zużywa bardzo mało energii, dzięki czemu nie mam problemu z tym, że pracuje przez całą dobę. Gniazdko pozwala też na ustawienie harmonogramu, który uruchomi gniazdko i podłączony do niego sprzęt o wybranej przez nas godzinie.

Czy to początek domowego ekosystemu Biedronki?

To bardzo możliwe. Sam korzystam z wyżej wymienionych sprzętów od kilku dni i działają one naprawdę dobrze. Aplikacja Hykker Smart Home stworzona przez firmę mPTech z Wrocławia (możecie znać ją z produkcji smartfonów myPhone i Hammer) wygląda na dopracowaną, ma wszystkie niezbędne funkcje oraz integruje się z Asystentem Google. Może to oznaczać, że Biedronka wspólnie z Hykkerem chce stworzyć kompleksowy ekosystem sprzętów domowych.

REKLAMA
 class="wp-image-1043033"

Jest to tym bardziej możliwe, że w momencie pisania tego tekstu w aplikacji Hykker Smart Home pojawiła się opcja konfiguracji robota odkurzającego. Urządzenia, które co roku trafia do Biedronki w okresie przedświątecznym. Czy możliwe jest więc jest, że nową generacją tego sprzętu będziemy mogli sterować za pomocą aplikacji? Jeżeli tak się stanie, będzie to mocna sugestia, że w najbliższej przyszłości w Biedronce pojawi się jeszcze więcej inteligentnych sprzętów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA