REKLAMA

Dobra wiadomość: będzie nowy Half Life! Zła wiadomość: zagra niewielu graczy. Twórcy idą w VR

Gdy wszyscy już tracili nadzieję na nową odsłonę Half Life’a, pierwsze informacje o Half Life: Alyx trafiają do sieci. Gra ma zostać oficjalnie zapowiedziana podczas tegorocznej gali Game Awards prowadzonej przez Geoffa Keighley’a.

18.11.2019 15.08
Nadchodzi nowy Half Life, ale zagra w niego tylko część graczy
REKLAMA
REKLAMA

To wciąż niepotwierdzona informacja, więc zalecamy odrobinę dystansu. Spider’s Web zazwyczaj nie informuje o plotkach w branży gier, ale tym razem liczba źródeł oraz ich wiarygodność jest na tyle wielka, że historia o Half Life: Alyx wydaje się zadziwiająco prawdopodobna.

Oryginalnym źródłem przecieku ma być transkrypcja niepublicznej rozmowy między Geoffem Keighleyem, pracownikiem Valve Robinem Walkerem oraz trzecią, nienazwaną osobą. Część osób uważa, że może być nią sam Gabe Newell. Tematem rozmowy jest Half Life: Alyx, który ma zostać zaprezentowane światu już 12 grudnia 2019 r. podczas imprezy organizowanej przez Keighleya - The Game Awards.

 class="wp-image-1041065"
Geoff Keighley - organizator Game Awards

Transkrypcję opublikowało w sieci to samo źródło, które wcześniej jako pierwsze na świecie zdradziło istnienie DOTA Underlords - wydanej w czerwcu 2019 r. gry stworzonej bezpośrednio przez Valve. Wiarygodność informatora została potwierdzona w przeszłości, chociaż oczywiście nie oznacza to, że mamy do czynienia ze stuprocentowo wiarygodnym źródłem.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, iż twórcy z kupionego przez Valve studia Campo Santo jakiś czas temu zmieli swoje opisy na platformie Twitter. Aktualnie wynika z nich, że pracują nad nowym, niezapowiedzianym jeszcze projektem. Gdyby tego było mało, twórca materiałów wideo Tyler McVicker - persona doskonale znana na scenie HL i mająca dobre relacje bezpośrednio z Valve - również zdaje się posiadać pewne informacje dotyczące ewentualnej odsłony Half Life. Tyler zaplanował stream w dniu, w którym ma dojść do rzekomego przedstawienia Alyx światu.

 class="wp-image-1041077"

Prace nad Half Life: Alyx trwają od 2016 r. To gra VR.

Opierając się na aktualnych źródłach, tytuł ma być tworzony od samego początku z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Zadaniem gry jest zwiększenie zainteresowania sprzętem VR promowanym na Steam: gogli Valve Index. To właśnie na nich Half Life: Alyx ma wyglądać najbardziej okazale. Produkcja najprawdopodobniej zadziała także na starszych zestawach do wirtualnej rzeczywistości.

REKLAMA

Z rozmowy między organizatorem Game Awards oraz przedstawicielami Valve’a wynika, iż twórcy są bardzo podekscytowani swoim nowym dziełem, a rozgrywka sprawia im wiele frajdy. Jednocześnie producenci obawiają się, jak na Half Life: Alyx zareaguje cały świat. Doskonale to rozumiem. Wszakże Half Life 3 to obiekt westchnień kilku pokoleń, podczas gdy porządny sprzęt do stacjonarnego VR posiada zaledwie kilka procent wszystkich graczy. Będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Opierając się na tych samych źródłach, premiera Half Life: Alyx ma mieć miejsce w marcu 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA