REKLAMA

Nie jesteś skazany na Gmaila. Pocztę Google'a podłączysz do Outlook.com

Wygląda na to, że rozpoczął się kolejny etap unifikacji aplikacji Microsoftu. Webowa aplikacja Outlook zaczęła pozwalać na dodawanie do swojego interfejsu kont Gmail. Dokładnie tak samo, jak wersja mobilna.

20.11.2019 15.09
Outlook - co zamiast Inbox by Gmail
REKLAMA
REKLAMA

Jedną rzeczą, w której Microsoft jest naprawdę dobry, to usługi i aplikacje pocztowe. Jego Outlook, choć oczywiście nie wszystkim odpowiada, stale utrzymuje się na czele list najczęściej pobieranych aplikacji do produktywności i organizacji zadań na Androidzie i iOS.

Teraz webowy Outlook ma zyskać integrację z Gmailem. Obsługa niczym w aplikacjach mobilnych.

Celem Microsoftu jest maksymalne ujednolicenie wszystkich aplikacji Office 365, wszędzie gdzie to możliwe i gdzie to ma sens. Nic więc dziwnego że funkcjonalnie webowa aplikacja Outlooka przejmuje coraz więcej funkcji od pozostałych. Nowością, która zaczęła trafiać do pierwszych użytkowników, jest integracja z Gmailem.

Do mnie niestety jeszcze nowa wersja nie trafiła, ale – patrząc po tweetach użytkowników którzy ją już otrzymali – pod względem interfejsu jest to kopia aplikacji na Androida i iOS-a. Musimy dać zezwolenie aplikacji Outlook by ta miała dostęp do poczty, kontaktów, plików i kalendarza z Konta Google, w zamian otrzymując w webowym Outlooku widok poczty Gmail.

gmail w outlooku class="wp-image-1042571"
REKLAMA

Podobnie działa widoczna wyżej wersja mobilna Outlooka. Z webową niestety wiąże się pewien dyskomfort, który oby w przyszłości został zlikwidowany: po przełączeniu na widok poczty Google przeładowuje się cała witryna. Możliwe jest też wywołanie Dysku Google jako jednego z możliwych źródeł załączników poczty.

Microsoft niestety nigdy nie spieszył się z wdrażaniem kolejnym grupom użytkowników nowej wersji Outlooka. Jest całkiem prawdopodobne, że ostatni z nas otrzymają możliwość dodawania Konta Google do webowego Outlooka nawet kilka tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA