REKLAMA

Aktualizacja dodaje nowe funkcje do Samsungów Galaxy S10 - sprawdziliśmy wszystkie nowości

Użytkownicy Galaxy S10 nadal czekają na aktualizację do systemu Android 10 z OneUI 2.0. Po drodze jednak mogą spodziewać się mniejszego, ale bardzo użytecznego uaktualnienia. O funkcje, które znają już użytkownicy Galaxy Note'a 10.

12.11.2019 13.04
samsung galaxy s10+ performance edition, 1TB Challenge
REKLAMA
REKLAMA

Samsung za pośrednictwem strony biura prasowego zapowiedział właśnie nową aktualizację oprogramowania, która trafi do telefonów Galaxy S10e, S10, S10+ i S10 5G. A tak na dobrą sprawę już trafia – jest udostępniana partiami, w zależności od regionu i operatora komórkowego.

Wspomniana aktualizacja, choć tego Samsung nie precyzuje, prawdopodobnie będzie udostępniona przez Galaxy Store, a to oznacza, że nie trzeba będzie nawet uruchamiać telefonu ponownie – najpewniej bowiem będzie miała formę uaktualnień dla systemowych aplikacji. Na moim Galaxy S10+ część z nowych funkcji się już pojawiła, właśnie za sprawą aktualizacji z repozytorium Samsunga.

Omawiane uaktualnienie ma wprowadzić zestaw funkcji, którymi mogą się cieszyć posiadacze telefonów Galaxy Note 10. Wszak Galaxy S również jest uważany za sztandarową propozycję Samsunga, różnice między oferowanymi funkcjami mu wręcz nie przystają. Co znajdziemy w uaktualnieniu?

Inteligentna Galeria, skrót do multimediów, automatyczny hotspot i nowe możliwości tworzenia wideo – aktualizacja dla Galaxy S10 od Samsunga

galaxy s10 aktualizacja class="wp-image-1036991"

Pierwszą z nowości jest wyszukiwarka tekstowa w systemowej aplikacji Galeria. Wystarczy wpisać hasło, które nas interesuje, a aplikacja pokaże wszystkie zdjęcia, które przedstawiając coś związanego z wpisanym hasłem. Niestety u mnie funkcja ta na razie nie działa w języku polskim. Wpisanie wyrażenia „dogs” skutkuje, jak widać na zrzucie ekranowym powyżej, wyświetleniem wszystkich zdjęć psów w pamięci mojego telefonu. Wpisanie hasła „psy” nie zwraca żadnych wyników.

galaxy s10 aktualizacja class="wp-image-1037006"

Drugą z nowości jest dodanie do centrum powiadomień dwóch skrótów. Pierwszy do wszystkich naszych odtwarzaczy multimedialnych, drugi do wszystkich naszych urządzeń. Funkcja ta jest przeznaczona przede wszystkim dla posiadaczy smart home, którzy chcieliby mieć w jednym wygodnym miejscu panel do kierowania muzyki na różne inteligentne głośniki oraz szybki dostę do pozostałych sprzętów.

galaxy s10 aktualizacja class="wp-image-1036997"

Trzecią z nowości jest funkcja automatycznego hotspotu. Jeżeli ją włączymy, nasz telefon automatycznie udostępni połączenie internetowe wszystkim innym urządzeniom, jeżeli będą tego potrzebować, powiązanym z naszym Kontem Samsung. Dodatkowo możemy też dodać do funkcji automatycznego hotspota dowolne inne konto z naszej Grupy Rodzinnej.

Czwarta z nowości dotyczy aparatu. Możemy już w trybie nagrywania wideo rysować obiekty, które następnie zostaną przez oprogramowanie zakotwiczone tam, gdzie je narysowaliśmy. Przykład działania tej funkcji możecie zobaczyć na powyższym wideo. Poprawiono też działania przedniego aparatu w ramach trybu nocnego oraz stabilizację obrazu w filmach.

REKLAMA

Piąta i ostatnia nowość to przystosowanie aplikacji Edytor wideo do trybu desktopowego – można więc z niej wygodnie korzystać w ramach środowiska DeX, po podłączeniu telefonu do większego wyświetlacza.

Aktualizacja, jeżeli nie zmienialiśmy domyślnych ustawień Galaxy Store, zostanie zastosowana automatycznie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA