REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Fossil Hybrid HR to nowe hybrydowe smartwatche z e-papierowymi ekranami

Fossil wprowadza do oferty nowe smartzegarki. Modele z serii Fossil Hybrid HR to urządzenia hybrydowe, które zostały wyposażone w ekrany typu e-ink.

06.11.2019
18:07
fossil hybrid xr
REKLAMA
REKLAMA

Zwykle smartzegarki są albo funkcjonalne, albo przypominają te zwykłe, analogowe czasomierze. Mimo to Fossil od lat próbuje połączyć te dwa światy. Nic dziwnego, że najnowsza kolekcja urządzeń z kategorii technologii ubieralnej tej firmy to sprzęty hybrydowe, które łączą zalety obu światów.

Nowe smartwatche marki Fossil mają zarówno wskazówki, jak i e-papierowe wyświetlacze.

Tak jak na klasycznych smartwatchach można wyświetlać najróżniejsze tarcze, w tym takie wyłącznie z cyframi, tak w przypadku modeli z rodziny Fossil Hybrid HR mamy do czynienia z zegarkami z fizycznymi wskazówkami. To pod nimi wyświetlane mogą być dodatkowo cyfrowe treści.

W przypadku modeli Fossil Hybrid HR zegarek potrafi pokazać w dodatku znacznie więcej informacji niż w przypadku tych „zwykłych” wskazówkowych modeli w ofercie firmy, które często mają jedynie licznik kroków. Ba, są zegarki Fossila, które kroki rejestrują, ale ich nie pokazują.

Co trzeba wiedzieć o Fossil Hybrid HR?

Ekran pod wskazówkami nowych zegarków wykonany został w tej samej technologii co wyświetlacze w czytnikach e-booków. Dzięki temu pobiera bardzo mało energii i podczas pracy nie świeci światłem własnym tak jak ekrany LCD i OLED. Zamontowano w nim jednak diody, które pozwalają sprawdzić zawartość tarczy po zmroku po dwukrotnym pacnięciu w ekran.

Biorąc pod uwagę to, jak skonstruowane zostały smartwatche z linii Fossil Hybrid HR, wcale nie dziwi, że czas pracy na jednym ładowaniu to imponujące 2 tygodnie. Tak samo wygląda to w przypadku czytników e-booków. One również pracują na jednym ładowaniu znacznie, znacznie dłużej niż znacznie potężniejsze i bardziej wszechstronne tablety.

fossil hybrid xr class="wp-image-1034189"

Fossil Hybrid HR - jedna linia, pięć zegarków.

W ofercie pojawi się pięć różnych modeli smartwatchy Fossil Hybrid HR, a każdy ma tarczę 42 mm. Do trzech z nich pasują paski o szerokości 22 mm, pozostałe dwa mają paski o szerokości 18 mm. Do tego dochodzą najróżniejsze opaski.

W nowych zegarkach znalazł się też czujnik tętna z sensorem PPG. Wyniki pomiarów można wyświetlać bezpośrednio na tarczy zegarka w czasie rzeczywistym. Oprócz tego można dodać do czterech komplikacji.

Jakie możliwości mają smartwatche Fossil Hybrid HR?

Fossil Hybrid HR potrafi pokazywać na nadgarstku takie informacje jak liczba kroków wykonanych danego dnia, godzina w innej strefie czasowej lub przewidywany czas dojazdu do domu lub do pracy.

REKLAMA

Zegarki obsługują też wyświetlanie powiadomień z telefonu. W urządzeniu nie został zainstalowany jednak system Android Wear OS od Google’a. Fossil zdecydował się na swoje autorskie oprogramowanie.

Zegarki trafiły dziś do sprzedaży. W zależności od wersji trzeba za nie zapłacić od 195 dol. do 215 dol.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA