REKLAMA

Problemy z logowaniem, niedziałające serwery. Disney Plus wystartował koszmarnie

Tak jak zima zaskakuje drogowców, problemy z wydajnością i dostępem zaskoczyły kolejnego właściciela platformy VoD. Disney Plus działa w kratkę, a internauci zza Atlantyku narzekają na niedziałające serwery, nieaktywne konta, niedostępne materiały oraz wadliwe funkcje wewnątrz samej aplikacji.

12.11.2019 18.08
Disney Plus wystartował koszmarnie. Nie działają serwery i konta
REKLAMA

We wtorek 12 listopada Disney Plus oficjalnie wystartował na kilku czołowych rynkach, wliczając w to USA oraz Kanadę. Premiera platformy VoD od medialnego molocha z mysimi uszami spotkała się z wielkim zainteresowaniem widzów, ale również wielkimi problemami dyskwalifikującymi tę usługę na tle Netfliksa czy Amazon Prime Video. Okazuje się bowiem, że w pierwszym dniu działania usługi dla wielu wyzwaniem jest samo zalogowanie się wewnątrz aplikacji.

REKLAMA
Disney+ 4K HDR

Internet wypełnił się zrzutami ekranu oraz zdjęciami pełnymi błędów dotyczących Disney Plus.

Jednym z najczęściej powtarzanych, najpowszechniejszych błędów jest informacja „Unable to connect to Disney+” świadcząca o niewydolności serwerów. Ci, którzy mieli więcej szczęścia również nie byli do końca zachwyceni. Zdaniem pierwszych klientów Disney Plus posiada zawodną aplikację, w której szwankuje np. tworzona przez użytkownika lista materiałów do obejrzenia. Inni narzekają, że część wideo się nie odtwarza, chociaż inna część działa bez zarzutu. Serialem, z którym widzowie często mają problem jest The Mandalorian - najgorętsza nowość w premierowej ofercie Disney Plus.

Tam, gdzie Disney Plus działa już oficjalnie, połączenie się z pomocą techniczną bywa misją niemożliwą. Użytkownicy donoszą o ponad godzinnych kolejkach na infolinii. Sama aplikacja również różni się niezawodnością w zależności od platformy, na którą była pisana. Program Disney Plus ma działać całkiem akceptowalne na urządzeniach mobilnych, podczas gdy najczęstsze problemy dotyczą aplikacji dla Apple TV, Xboksa One oraz Roku.

Disney jest świadom problemów, publikując banalne, wyświechtane stanowisko.

The consumer demand for Disney+ has exceeded our high expectations. We are working to quickly resolve the current user issue. We appreciate your patience.

— Disney+ Help (@DisneyPlusHelp) November 12, 2019

Za pośrednictwem platformy Twitter administratorzy konta @DisneyPlusHelp przyznają, że wiedzą o problemie z dostępnością oraz niezawodnością ich usługi. Przedstawiciele Imperium Myszki Miki szukają winy w „zainteresowaniu usługą większym niż przypuszczano”. Naprawę Disney? Tyle miesięcy grzania tematem. Tyle zapowiedzi The Mandalorian. Tyle popularnych licencji, od Gwiezdnych Wojen, przez bajki Pixara, kończąc na Avengerach. Tyle zapytań o start usługi z rozmaitych państw na całym świecie.

REKLAMA

Zima zaskoczyła drogowców.

Disney Plus oferuje na ten moment ponad 500 filmów oraz prawie 7500 odcinków rozmaitych seriali. Usługa jest oficjalnie dostępna w USA, Kanadzie oraz Holandii. W ramach platformy VoD proponowane są tytuły takich wytwórni jak LucasFilm, Pixar, Walt Disney Animation Studios, Marvel Studios czy National Geographic. Myszka Miki ma w planach trafić do Zachodniej Europy w marcu 2020 r. Oficjalna polska data premiery usługi nie jest jeszcze znana, chociaż część produkcji na platformie Disneya już teraz posiada polskie napisy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA