REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Death Stranding również na Steamie. Nie będzie wyłączności dla Epic Games Store

Epic Games Store na razie nie cieszy się przesadną sympatią graczy, z wielu różnych powodów. Tych niezadowolonych spieszymy pokrzepić doskonałymi wieściami: Death Stranding pojawi się na premierę również na Steamie.

09.11.2019
9:34
death stranding pc epic games store
REKLAMA
REKLAMA

Na dziś Steam jest absolutną siłą dominującą na rynku gier na PC, zostawiając daleko w tyle EA Origin, Xbox Live czy pozostałe gamingowe platformy. Konkurencja jednak nadal próbuje rywalizować, a jednym z agresywniejszych podmiotów w tym współzawodnictwie jest Epic ze swoim Games Store. Wydawnictwo inwestuje duże pieniądze w gry na wyłączność, co… niezupełnie podoba się graczom. Zarówno z uwagi na przywiązanie do Steama, jak i ułomności techniczne usługi Epica.

Dlatego też gdy ogłoszono, że głośna gra Death Stranding – która jest już dostępna na PlayStation 4 – pojawi się właśnie na Epic Games Store, wiele osób było bardzo rozczarowanych. Mamy dobre wieści dla tych preferujących wolność wyboru: pecetowa wersja dzieła Hidea Kojimy pojawi się również na Steamie. I to w dniu premiery.

Epic Games Store bez wyłączności na Death Stranding. Gra pojawi się w usłudze Steam.

Wydawnictwo 505 Games potwierdziło na swoim blogu, że gra pojawi się również na platformie Steam. Na dodatek nie musimy mu wierzyć na słowo. W rzeczonym wpisie pojawiły się również łącza do przedsprzedaży gry: zarówno do Epic Games Store, jak i do Steama. Death Stranding pojawi się na obu platformach równocześnie (termin: „lato 2020 r.”), w tej samej formie i w tej samej cenie (60 euro).

REKLAMA

Death Stranding to jedna z najbardziej oryginalnych wysokobudżetowych gier, jakie pojawiły się na konsolach bieżącej generacji. My już graliśmy w edycję na PlayStation 4 – naszą recenzję znajdziecie pod tym adresem. Mały spoiler: recenzujący tę produkcję Piotrek Grabiec był pod niemałym wrażeniem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA