Gry  / News

Death Stranding również na Steamie. Nie będzie wyłączności dla Epic Games Store

Epic Games Store na razie nie cieszy się przesadną sympatią graczy, z wielu różnych powodów. Tych niezadowolonych spieszymy pokrzepić doskonałymi wieściami: Death Stranding pojawi się na premierę również na Steamie.

Na dziś Steam jest absolutną siłą dominującą na rynku gier na PC, zostawiając daleko w tyle EA Origin, Xbox Live czy pozostałe gamingowe platformy. Konkurencja jednak nadal próbuje rywalizować, a jednym z agresywniejszych podmiotów w tym współzawodnictwie jest Epic ze swoim Games Store. Wydawnictwo inwestuje duże pieniądze w gry na wyłączność, co… niezupełnie podoba się graczom. Zarówno z uwagi na przywiązanie do Steama, jak i ułomności techniczne usługi Epica.

Dlatego też gdy ogłoszono, że głośna gra Death Stranding – która jest już dostępna na PlayStation 4 – pojawi się właśnie na Epic Games Store, wiele osób było bardzo rozczarowanych. Mamy dobre wieści dla tych preferujących wolność wyboru: pecetowa wersja dzieła Hidea Kojimy pojawi się również na Steamie. I to w dniu premiery.

Epic Games Store bez wyłączności na Death Stranding. Gra pojawi się w usłudze Steam.

Wydawnictwo 505 Games potwierdziło na swoim blogu, że gra pojawi się również na platformie Steam. Na dodatek nie musimy mu wierzyć na słowo. W rzeczonym wpisie pojawiły się również łącza do przedsprzedaży gry: zarówno do Epic Games Store, jak i do Steama. Death Stranding pojawi się na obu platformach równocześnie (termin: „lato 2020 r.”), w tej samej formie i w tej samej cenie (60 euro).

Death Stranding to jedna z najbardziej oryginalnych wysokobudżetowych gier, jakie pojawiły się na konsolach bieżącej generacji. My już graliśmy w edycję na PlayStation 4 – naszą recenzję znajdziecie pod tym adresem. Mały spoiler: recenzujący tę produkcję Piotrek Grabiec był pod niemałym wrażeniem.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst