REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Comedy Wildlife Photography Awards 2019 dowodzi, że dzika przyroda potrafi być zachwycająco zabawna

14.11.2019
17:54
Oto najbardziej zabawne zdjęcia przyrody, jakie zrobiono w 2019 roku
REKLAMA
180 interakcji
dołącz do dyskusji

Nagrody konkursu fotograficznego Comedy Wildlife Photography Awards 2019 rozdane. Pod pierzynką zabawy kryje się jednak coś o wiele bardziej poważnego.

REKLAMA

Konkurs fotografii przyrodniczej kojarzą nam się zazwyczaj z poważnymi, zachwycającymi fotografiami wykonanymi z ukrycia. Tymczasem do tego tematu można podejść zupełnie na luźno.

W konkursie Comedy Wildlife Photography Awards 2019 zwyciężyła Sarah Skinner

 class="wp-image-1039025"

Sarah Skinner to doświaczona, wielokrotnie nagradzana, brytyjska fotografka. Razem z mężem od wielu lat podróżuje, jest przewodnikiem i prowadzi firmę, organizującą safari w południowej Afryce. Jej fotografie możecie kojarzyć z wielu magazynów oraz konkursów fotograficznych na świecie. Tylko w ostatnich latach była wyróżniana w GDT European Wildlife Photographer of the Year czy Nature Photographer of the Year. Tak komentuje nagrodzone zdjęcie pod tytułem „Grab life by the…!”, czyli „Łap życie za…!”

Bardzo się cieszę, że zostałam laureatką głównej nagrody w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards 2019. Cieszę się, wiedząc, że ten obraz wywoła śmiech i radość na całym świecie. Z przyjemnością informuję, że ten maluch nadal rozwija się dumnie, widziałam go ponownie w październiku tego roku. Mogę tylko mieć nadzieję i zachęcać wszystkich, jako kolektyw, aby każdy z nas przyczyniał się do ochrony wszystkich gatunków dzikiej fauny i flory, aby przyszłe pokolenia mogły się nimi cieszyć, w taki sam sposób, jak ja podczas mojej pracy jako fotograf przyrody.

W nagrodę Sarah otrzymała nie tylko tytuł Fotografa Roku, ale także safari w Masai Mara w Kenii, unikalne, ręcznie wykonane trofeum z Wonder Workshop w Tanzanii, torbę Airport Advantage firmy THINK TANK oraz iPada z załadowanym oprogramowaniem Affinity Photo.

Najzabawniejsze zdjęcie według publiczności wykonał Harry Walker

Publiczności najbardziej przypadło do gustu zabawne zdjęcie wydry morskiej, którą uchwycił Harry Walker.

 class="wp-image-1039070"

Comedy Wildlife Photography Awards to coś więcej niż tylko zabawa

Organizatorzy konkurs to wbrew pozorom nie są internetowe nerdy nabijające viralowe kliki. Założycielami Comedy Wildlife Photography Awards są Paul Joynson-Hicks i Tom Sullam — fotografowie, ale także ekolodzy zaangażowani w w ochronę przyrody. Zabawnymi zdjęciami chcą zwrócić uwagą na piękno i różnorodność naszego świat oraz potrzebę jego ochrony.

Wszystko, co robimy, dotyczy ochrony przyrody. Chcemy sprawić, aby hasło „dzika przyroda” rozniosło się jak najdalej, stało się coraz bardziej znane. Przyroda na całym świecie jest w niebezpieczeństwie i musimy zrobić coś, aby ją uratować. Zajrzyj na www.bornfree.org.uk i przyjrzyj się temu, co robi Born Free Foundation – mówi Paul Joynson-Hicks, pomysłodawca konkursu.

Oto najlepsze zdjęcia finalistów

Oprócz dwóch nagrodzonych fotografii, w galerii finalistów znajdziemy wiele świetnych kadrów. To najlepsze z nich. Więcej zdjęć oraz informacji o konkursie znajdziecie na stronie www.comedywildlifephoto.com.

 class="wp-image-1039103"
 class="wp-image-1039106"
 class="wp-image-1039109"
 class="wp-image-1039112"
 class="wp-image-1039115"
 class="wp-image-1039118"
 class="wp-image-1039094"
 class="wp-image-1039121"
 class="wp-image-1039124"
 class="wp-image-1039130"
 class="wp-image-1039133"
REKLAMA
 class="wp-image-1039136"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA