REKLAMA

Apple TV+ oficjalnie w Polsce! Jak oglądać?

Apple TV+, czyli serwis streamingowy od producenta iPhone’ów, debiutuje dzisiaj w Polsce. Sprawdzamy, na jakich urządzeniach będzie można oglądać oferowane w ramach tej subskrypcji produkcje.

01.11.2019 07.02
apple tv plus
REKLAMA

Z początku można było się obawiać, że Apple TV+ będzie dostępny wyłącznie na urządzeniach wyprodukowanych przez firmę z Cupertino. Nie byłaby to sytuacja bez precedensu - wystarczy wspomnieć takie usługi jak iMessage, FaceTime czy Apple Maps. Oprogramowanie jest u Apple’a wartością dodaną dla sprzętu.

REKLAMA

Firma pod rządami Tima Cooka zaczyna się jednak powoli zmieniać. Rozumie, że w przypadku subskrypcji nie ma co się ograniczać do swoich dotychczasowych klientów. To właśnie dlatego Apple Music trafiło na Androida, a Apple TV+ będzie dostępne na szeregu innych platform.

Apple TV+ - wspierane platformy

Dostęp do Apple TV+ jest możliwy za pośrednictwem aplikacji Apple TV, gdzie VOD od Apple’a jest tylko jednym z kanałów, do których dostęp można wykupić z jej poziomu. Usługę wyceniono na 24,99 zł miesięcznie, a na start dostępne będą pierwsze odcinki sześciu seriali, jednej animacji, programu publicystycznego i film dokumentalny.

Z usługi wideo na żądanie od Apple’a można skorzystać oczywiście na urządzeniach firmy z Cupertino. Wystarczy do tego wspomniana aplikacja Apple TV na telefonie iPhone lub odtwarzaczu iPod touch z systemem iOS 13, tablecie iPad z systemem iPadOS, komputerze Mac z macOS lub przystawce Apple TV z tvOS.

Na szczęście Apple TV+ można będzie uruchomić w przeglądarce

Serial „SEE” dostępny w Apple TV+
Serial „See” dostępny w Apple TV+

Dzięki temu z zasobów Apple TV będą mogli cieszyć się posiadacze maszyn z systemami Windows lub Linux oraz starszych maszyn z macOS. Wystarczy będzie w tym celu udać się na stronę tv.apple.com. Wspierane będzie nie tylko przeglądarka Apple’a, czyli Safari, ale również Chrome i FireFox.

Czekamy jeszcze na informację, jak będzie wyglądała kwestia obsługiwanych rozdzielczości i funkcji takich jak HDR (w tym HDR10 i Dolby Vision), Dolby Atmos itp. Nie zapowiada się natomiast na to, by pojawiła się oficjalna aplikacja w Windows Store.

Apple TV+ na Smart TV

Coraz więcej ludzi ogląda filmy, seriale i inne treści wideo na smartfonach, tabletach i komputerach, ale nadal to telewizory sprawdzają się najlepiej do odtwarzania filmów i seriali - zwłaszcza tych fabularnych, z dużym budżetem na efekty specjalne.

Nie jest zaskoczeniem, że Apple TV+ jest dostępne na przystawkę Apple TV. Firma z Cupertino zaskoczyła jednak tym, że udostępniła aplikację bezpośrednio na telewizory Smart TV oraz przystawki innych firm. Apple wspiera wybrane urządzenia takich firm jak Samsung, LG, Vizio, Sony, Roku i Amazon.

A co z Apple TV+ na Androida?

Serial „The Morning Show” dostępny w Apple TV+
Serial „The Morning Show” dostępny w Apple TV+
REKLAMA

Apple wydał już kilka aplikacji na Androida, w tym Apple Music. Można rozsądnie założyć, że program Apple TV dający dostęp do usługi Apple TV+ również się pojawi. Jak na razie takowy nie trafił jednak do sklepu Google Play, a twórcy nowej usługi ani razu o tym nie wspominali.

Dla wielu osób może być to spore rozczarowanie. Tym bardziej że pozostałe serwisy VOD dostępny są nie tylko na Androida, ale również na inne platformy. Serwisy takie jak Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video wypadają lepiej od Apple TV+ również pod innymi względami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA