REKLAMA

Alior Bank zorganizował warsztaty dla seniorów. Uczy klientów, jak korzystać z bankowości internetowej

Alior Bank podejmuje kolejne działania związane z promocją kanałów cyfrowych. Warsztaty dla seniorów są jednym z takich przykładów, podczas których pracownicy banku uczą klientów korzystania z rozwiązań internetowych.

22.11.2019 18.58
Alior Bank zmiany internet
REKLAMA
REKLAMA

ZUS informuje, że zdecydowana większość osób po 60. roku życia (ok. 70 proc.) otrzymuje swoją emeryturę na rachunek bankowy. Pozostała część (ok. 30 proc.) nadal tradycyjną metodą, czyli przez doręczenie listonosza. Ale z drugiej strony, jak z kolei wskazuje NBP, z bankowości internetowej korzysta mniej niż jedna trzecia osób po 59. roku życia, a z aplikacji mobilnych już tylko 3 proc. z nich.

Alior Bank chce to zmienić i organizuje warsztaty

Stosunek osób starszych przede wszystkim do bankowości internetowej chce zmienić Alior Bank. Zorganizował już warsztaty dla seniorów, podczas których eksperci przybliżyli im podstawy nowoczesnego i bezpiecznego zarządzania finansami online.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Alior Bank zamierza warsztaty dla seniorów kontynuować. Podczas kolejnych edycji mocno akcentowaną ma być kwestia bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. W trakcie już organizowanych, ale też przyszłych zajęć będzie można dowiedzieć się m.in. o bezpiecznym logowaniu, ustawianiu haseł czy autoryzacji transakcji. Nie brakuje też zupełnie praktycznych informacji. Np. jak zablokować swoją karty płatniczą, w razie takiej potrzeby.

REKLAMA

Jak się okazało, inicjatywa Alior Banku, skierowana do osób starszych, jest strzałem w dziesiątkę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA