REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

InPost dogadał się z Aliexpress. Zakupy z Chin odbierzemy w Paczkomatach

Chińska grupa Alibaba, do której należy Aliexpress, nawiązała bezpośrednią współpracy z polskim InPostem. Oznacza to, że nasze zamówienia z Chin odbierzemy bezpośrednio w Paczkomacie.

20.11.2019
10:57
Zakupy z Aliexpress już niedługo odbierzemy w paczkomatach
REKLAMA
REKLAMA

Osobiście bardzo cieszy mnie ta wiadomość. Do tej pory najwięcej zamówień z Chin obsługiwała Poczta Polska, która przejmowała przesyłki od China Mail. Jako stały klient Aliexpress zdarzyło mi się już kilka razy walczyć o odnalezienie zaginionej przesyłki w mojej lokalnej placówce pocztowej, także zmianę w temacie polskiego operatora dostaw z Chin przyjmuję z otwartymi ramionami.

Podejrzewam zresztą, że nie tylko ja, zważywszy że przesyłki e-commerce z Chin stanowiły ponad 30 proc. wszystkich przesyłek zagranicznych obsługiwanych przez Pocztę Polską. Zakładam więc, że nie tylko mi przydarzyły się problemy związane z logistyką w PP.

Aliexpress i Paczkomaty

Według zeszłorocznego raportu Gemius nt. e-commerce, przesyłka do Paczkomatu jest drugą w kolejności, ulubioną formą odbioru internetowych zakupów robionych przez Polaków. Lepszym rozwiązaniem według nas jest tylko przesyłka kurierska do domu lub pracy.

REKLAMA

Najważniejszą zmianą dla polskich klientów będzie zintegrowanie polskiej platformy Paczkomatów bezpośrednio z procesem zamawiania produktów z Aliexpress. Oprócz wygodnego odbioru przesyłki z Chin z najbliższego Paczkomatu oznacza to również, że będzie ona monitorowana przez system śledzenia przesyłek InPostu. Dodatkowo przy zamówienia o wartości powyżej 5 dol. wysyłka będzie darmowa.

Cudownie. Szkoda tylko, że usługa ta nie wystartowała przed dniem singla. Na samą myśl o odebraniu kilkunastu przesyłek z mojej lokalnej placówki PP już mi się odechciewa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA