REKLAMA

Aplikacja Adobe Photoshop Camera to turbodoładowanie dla twoich fotek na Insta

Co druga aplikacja fotograficzna chwali się, że za jej działanie odpowiada „sztuczna inteligencja”. Teraz w końcu powstała taka, w której będzie to cokolwiek znaczyć. Oto Adobe Photoshop Camera.

04.11.2019 18.07
Aplikacja Adobe Photoshop Camera to turbodoładowanie dla twoich fotek na Insta
REKLAMA
REKLAMA

Do portfolio produktów Adobe na urządzenia mobilne dołączyła właśnie nowa aplikacja. Adobe Photshop Camera jest zamiennikiem dla domyślnej aplikacji aparatu na smartfonie, której bliżej do wizjera aparatu w Instagramie czy TikToku niż wbudowanych wizjerów w telefonach.

Otóż Adobe Photoshop Camera automatycznie rozpozna scenę i dobierze do niej odpowiedni filtr czy efekt artystyczny. Może to zrobić już podczas robienia zdjęć, z podglądem efektu na żywo, lub po zrobieniu zdjęcia, wewnątrz albumu.

Sztuczna inteligencja z solidnymi podstawami

Największą siłą Adobe Photoshop Camera jest silnik, który napędza aplikację. To platforma sztucznej inteligencji o nazwie Sensei, odpowiedzialna m.in. za wszystkie inteligentne efekty w nowych wersjach takich programów jak Photoshop czy InDesign.

Największą siłą Sensei jest zaś źródło, przy którym sztuczna inteligencja karmi się informacjami – to miliony użytkowników chmury Adobe Creative Cloud z całego świata. Wykorzystując pozyskiwane każdego dnia informacje, Sensei potrafi rozpoznać nie tylko co jest na zdjęciu, ale też zrozumieć zawartość techniczną fotografii – rozpiętość tonalną, odcienie, rodzaj sceny czy obszary twarzy.

W przeciwieństwie do wspomnianej aplikacji Instagramu, która produkuje obrzydliwie skompresowane fotografie, Adobe Photoshop Camera ma przekształcać zdjęcia bez wpływu na ich jakość, a do tego zawsze zachowując pod spodem oryginalną fotografię.

Oczywiście cała ta sztuczna inteligencja ma służyć zwiększeniu prostoty aplikacji, wszak jest to program dedykowany użytkownikom mediów społecznościowych, którzy chcą się wyróżnić.

Z tego względu PSC wygląda na bardzo prostą w obsłudze aplikację – robimy zdjęcie, wybieramy filtr i voila! Gotowe. Filtry możemy wybierać spośród preinstalowanych szablonów, ale pojawią się także nakładki przygotowane przez znanych artystów, niekoniecznie ze świata fotografii; swoje filtry dla Adobe Photoshop Camera stworzyła np. Billie Ellish.

REKLAMA

Adobe Photoshop Camera trafi na smartfony w przyszłym roku

Póki co aplikacja jest dostępna dla wybranej grupki użytkowników Androida i iOS. Można się także zapisać na listę oczekujących, jeśli chcemy sprawdzić aplikację wcześniej. Do wszystkich trafi ona w 2020 r., choć nie wiadomo w której części roku dokładnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA