REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wyciekły dziesiątki tysięcy haseł do kont Spotify. Również tych z Polski

CERT ostrzega przed wyciekiem z bazy użytkowników Spotify. W dostępnej publicznie paczce znajduje się aż 25 tys. maili i haseł do kont. 

28.10.2019
15:25
wyciek danych spotify
REKLAMA
REKLAMA

Każdy z Polski, kogo dane przedostały się do sieci, dostanie maila od CERT z informacją o wycieku i prośbą o to, żeby jak najszybciej zmienił swoje hasło w aplikacji. O włamaniu poinformowali na Twitterze specjaliści z CERT zajmujący się monitorowaniem bezpieczeństwa w sieci i reagowanie na jego naruszenie.

Hasła do kont Spotify hulają po sieci.

Strach padł na wszystkich fanów nordyckiego true black metalu, którzy mają na boku playslitę z wszystkimi hitami Britney Spears. Największy serwis streamingowy z muzyką stał się celem ataku. W sieci znajduje się paczka z danymi logowania dziesiątek tysięcy osób z całego świata – dobra wiadomość jest taka, że znajdują się w niej dane tylko do 326 polskich kont.

REKLAMA

W najgorszej sytuacji będą oczywiście osoby, które nie przestrzegają złotej zasady: jedno konto – jedno hasło. Żeby stosować taki system nie trzeba mieć super pamięci lub setek linijek zapisanych w noszonym zawsze przy sobie notatniku. Wystarczy korzystanie z menadżerów haseł, które nie tylko generują silne hasła, ale potem jeszcze je za nas pamiętają.

Używając tych samych danych logowania wszędzie mamy niemal gwarancję tego, że prędzej czy później, z której usługi one wyciekną. Wycieki i włamania zdarzały się, zdarzają i będą zdarzać, zamiast na nie reagować, lepiej się przed nimi lepiej zabezpieczyć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA