Jak telewizory LG mogą ułatwić życie? 5 porad na praktyczne wykorzystanie ThinQ

Lokowanie produktu

Telefony komórkowe już dawno przestały być jedyną inteligentną elektroniką w naszym otoczeniu. Coraz więcej urządzeń w sprytny sposób próbuje ułatwić nam życie i codzienne czynności. Nie inaczej jest z telewizorami LG.

30.10.2019 18.51
LG OLED TV B8 ThinQ

Początkowo określenie smart TV opisywało telewizory, które poza odbiorem telewizji z podłączonej do nich anteny potrafiły łączyć się z Internetem. Dzięki temu ich posiadacze mogą korzystać z cyfrowych usług telewizyjnych, takich jak Neflix, YouTube czy Player. Dziś jednak urządzenia te potrafią znacznie więcej.

Poszczególni producenci prześcigają się w dodawaniu do swoich telewizorów przeróżnych ułatwień, które do tej pory kojarzyły się głównie z komputerami czy telefonami. Konkurencja jest bardzo ostra, na czym my – konsumenci – korzystamy. Czy da się wskazać lidera w zakresie wprowadzania inteligentnych funkcji do telewizorów?

Gdybyśmy rozmawiali o jakimś innym rynku, wybór wiodącego producenta wymagałby dłuższego zastanowienia. W Polsce jednak jest sporo łatwiej: tylko LG oferuje w naszym kraju komplet swoich cyfrowych usług, w tym system rozpoznawania mowy naturalnej w naszym rodzimym języku. A to bez wątpienia daje temu producentowi ogromną przewagę nad konkurencją.

Ale co właściwie potrafią smart TV od LG? Pięć porad ilustrujących unikalne funkcje sztucznej inteligencji ThinQ.

Telewizory LG nie pozwolą ci marnować czasu na przeklikiwanie się po ich menu.

Nawet jeśli obsługa smart TV nie jest dla ciebie czymś skomplikowanym i nawet jeśli interfejs tego telewizora jest bardzo dobrze zaprojektowany, to i tak by dotrzeć do niektórych rzeczy – na przykład konkretnego ustawienia czy danego serialu w jakiejś usłudze VOD – trzeba się nieźle naklikać pilotem. Wynika to z ograniczeń tegoż pilota – wszak musi być to urządzenie małe i wygodne do trzymania w dłoni.

sterowanie tv głosem po polsku class="wp-image-993960"
Gdzie są ustawienia obrazu?
sterowanie tv głosem po polsku class="wp-image-993963"
Bez znaczenia. Szkoda czasu na szukanie, ThinQ sam je znajdzie

Telewizory LG oznaczone jako ThinQ (a więc niemal wszystkie smart TV tego producenta) rozumieją polską mowę. I to nie tylko zaprogramowane z góry polecenia, które byśmy musieli zapamiętać, a tak zwaną mowę naturalną. Możemy więc używać relatywnie dowolnego słownictwa, by od razu dotrzeć do interesującego nas miejsca w menu. Polecenie pokaż mi wszystkie dostępne filmy komediowe z Bruce’em Willisem trwa kilka sekund, stanowi odpowiednik kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu naciśnięć przycisku na pilocie.

Wspomniana obsługa poleceń głosowych to również świetna pomoc dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Starsze osoby zazwyczaj mniej chętnie uczą się obsługi nowoczesnych technologii. Rzecz jasna, nie wszystkie, jednak dla istotnej części z nich obsługa nowoczesnego telewizora typu smart może być wyzwaniem. Nie zapominajmy też o użytkownikach, którzy na skutek niepełnosprawności czy innych problemów mogą mieć kłopot z obsługą pilota.

 class="wp-image-752545"

Asystent głosowy ThinQ jest wywoływany jednym dużym przyciskiem. To koniec czynności manualnych i technicznych, jakie musimy zapamiętać. Nie musimy więc uczyć naszej babci czy dziadka obsługi nowoczesnego systemu operacyjnego. Wystarczy im wytłumaczyć, że do telewizora można mówić, a ten wyświetli prognozę pogody, przełączy kanał, zaprezentuje program telewizyjny czy wykona inną czynność, której użytkownik w danej chwili oczekuje.

Nie wiesz co oglądać? Telewizor od LG sam podpowie.

Obecny w telewizorach LG system operacyjny webOS w swojej nowej wersji potrafi jeszcze mocniej integrować się z zainstalowanymi na nim aplikacjami. Jeżeli twórcy tych aplikacji to uwzględnią – a niemal wszyscy czołowi dostawcy już to zrobili – telewizor nasz za naszą zgodą będzie odbierał od tych aplikacji podpowiedzi filmów i seriali na podstawie historii tego, co już oglądaliśmy.

 class="wp-image-968752"

Rekomendacje są łatwo dostępne i widoczne od razu w głównym menu telewizora. Klikając na nie od razu przenosimy się do odtwarzania wskazanej treści. Jeżeli z uwagi na chęć ochrony prywatności nie pozwolimy naszemu telewizorowi na śledzenie naszych poczynań, i tak może on nam rekomendować nowe treści. Tyle że zamiast dopasowane do naszego gustu, będą to popularne w naszym kraju pozycje.

Telewizor LG to nie tylko filmy i seriale, a także zestaw inteligentnych dodatków.

Z wersji na wersję system webOS obecny telewizorach LG – a także asystent ThinQ – zyskują coraz to nowsze dodatkowe funkcje. Już teraz nasz telewizor może pełnić rolę centrum dowodzenia naszymi sprzętami RTV i AGD, jeżeli są zgodne z otwartymi standardami smart home lub mechanizmami od LG.

Potrafią też integrować się z coraz większą liczbą usług zewnętrznych dostawców. Przykładowo, jeżeli chcemy wyświetlić zdjęcia z ostatnich wakacji, które umieściliśmy w popularnej usłudze chmurowej, nasz telewizor będzie w stanie je nam wyświetlić. Dostępna też będzie pełna integracja z usługą Asystent Google, kiedy jej operator zdecyduje się ją odblokować w naszym kraju na innych urządzeniach niż telefony.

Twój telewizor LG nastroi się sam.

Entuzjaści kina domowego będą przed każdym seansem przestrajali telewizor na tryb wiernej reprodukcji obrazu. Na co dzień jednak oglądamy mniej ambitne wizualnie treści i zamiast na kinowe wrażenia liczymy przede wszystkim na klarowność, jasność i wyrazistość. W telewizorach LG z pomocą przychodzi sztuczna inteligencja, która dostraja ustawienia matrycy i głośników do warunków, jakie aktualnie panują w pomieszczeniu, w którym znajduje się telewizor.

lg telewizory si wygoda obsługi class="wp-image-968743"

Telewizory LG są w stanie inteligentnie korygować parametry obrazu i dźwięku przez dynamiczną ich analizę i stosowanie odpowiednich poprawek. Biorą między innymi pod uwagę poziom oświetlenia w naszym salonie, a także zmyślnie wzbogacają brzmienie dźwięku, zapewniając iluzję posiadania przez nas kina domowego w standardzie 5.1.

*Tekst powstał przy współpracy z marką LG.

Lokowanie produktu
Najnowsze