REKLAMA

Ekran w nowym Xiaomi ma powalać na kolana. Firma przymierza się do 120 Hz

Lista producentów smartfonów, którzy mają w swojej ofercie ekrany odświeżane w 120 Hz, niedługo się poszerzy. Nad takim wyświetlaczem pracuje już Xiaomi.

13.10.2019 16.54
Xiaomi Mi 9 mwc 2019
REKLAMA
REKLAMA

W świecie smartfonów coraz trudniej o rewolucję. Producenci mimo to dwoją się i troją, by wyróżnić się na tle konkurencji. Jednym ze sposobów, by tego dokonać, jest oferowanie klientom ekranów, które odświeżają się szybciej niż te w klasycznych smartfonach.

120 Hz w smartfonie już tu jest

Warto zaznaczyć, że ekrany odświeżane z większą częstotliwością niż 60 razy na sekundę już teraz są z powodzeniem stosowane przez wiele firm. Warte wzmianki są tutaj smartfony Razer Phone, Razer Phone II, Red Magic 3, Red Magic 3S, Oppo Reno Ave, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T, OnePlus 7T Pro, ROG Phone II, Sharp Aquos R3, Sharp zero2 i Realme X2 Pro.

Podobny ekran w przyszłości będą wspierać również takie telefony jak Pixel 4 oraz Pixel 4 XL od Google’a. Nie miały one jeszcze swojej rynkowej premiery, ale z przecieków wiemy o nich już niemal wszystko. Wygląda też na to, że do listy można będzie dopisać nowy smartfon od Xiaomi.

Smartfon od Xiaomi z ekranem 120 Hz.

Do informacji na temat wsparcia ekranu odświeżanego nawet nie w 90 Hz, a w aż 120 Hz w tym modelu smartfona od Xiaomi dostał serwis XDA Developers. Dowody na to, że producent się do tego przymierza, znaleziono w wersji beta nowej wersji nakładki na system Android, czyli MIUI 11.

Jak można wyczytać w opisie funkcji zmiany częstotliwości odświeżania obrazu, im wyższa wartość, tym obraz będzie płynniejszy. Z kolei zmniejszenie jej wpłynie pozytywnie na czas pracy smartfona z dala od gniazdka. Obecnie do wyboru jest 60 Hz i 120 Hz - bez opcji pośredniej w postaci 90 Hz. Nie wiadomo też, czy w nowym smartfonie Xiaomi znajdzie się panel typu LCD czy OLED.

REKLAMA

Smartfonów z ekranem odświeżanych w 90 lub 120 Hz jest coraz więcej, ale wielkim nieobecnym na liście jest natomiast Apple.

Chociaż firma obsługuje 120 Hz w tabletach, w nowych zegarkach Apple Watch 5 wprowadziła tryb always-on dzięki możliwości obniżenia odświeżania ekranu, a w telefonach rejestruje dotyk w 120 Hz, to AMOLED-owe ekrany w iPhone’ach nadal pracują w trybie 60 Hz. Nie wiadomo, czy i kiedy się to zmieni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA