REKLAMA

Microsoft sprząta w menu ustawień Xboksa One. Tak wygląda nowe

Xbox One debiutował na rynku jako urządzenie multimedialne, w tym do grania zanim przeobrażono je w klasyczną konsolę do gier. Menu ustawień pamięta jednak te stare czasy. Microsoft zdecydował się na porządki.

24.10.2019 09.35
xbox one s najtaniej
REKLAMA
REKLAMA

Czym jest Xbox One? To proste: to konsola do gier, która dodatkowo oferuje możliwość uruchamiania aplikacji VoD, odtwarzania filmów na płytach czy oglądania telewizji. Pierwotnie jednak Microsoft chciał, by ten sprzęt pełnił rolę multimedialnego centrum rozrywkowego. W którym gry wideo są jedną z wielu opcji do wyboru.

Od tej wizji twórcy Xboksa dawno już odeszli. Z myślą o grach przebudowano również (i to kilkukrotnie) interfejs ekranu głównego konsoli. Nadal jednak menu ustawień Xboksa One jest relatywnie skomplikowane i wygląda o tak:

xbox one ustawienia class="wp-image-1026079"

Nowe menu Ustawienia w Xbox One jest już testowane. Możliwe, że trafi do nas już za miesiąc.

Microsoft ogłosił, że część beta-testerów Windowsa 10 dla Xboxa One (w ramach programu Xbox Insider) otrzyma dziś w ramach testów A/B nowe menu Ustawień. Firma nie wchodzi przy tym za bardzo w szczegóły i nie tłumaczy, co się zmieniło. Zapewniła nam tylko pojedynczy, widoczny poniżej zrzut ekranowy. Widać wyraźnie na nim, że kategorii jest znacznie mniej, a samo menu wydaje się czytelniejsze.

REKLAMA
xbox one ustawienia class="wp-image-1026085"

Nowe menu trafi zarówno do osób testujących wersję 1911 systemu, jak 2004. Nie jest więc do końca jasne, czy trafi ono do kanału produkcyjnego w listopadzie, czy też dopiero w kwietniu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA