1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

Microsoft sprząta w menu ustawień Xboksa One. Tak wygląda nowe

Xbox One debiutował na rynku jako urządzenie multimedialne, w tym do grania zanim przeobrażono je w klasyczną konsolę do gier. Menu ustawień pamięta jednak te stare czasy. Microsoft zdecydował się na porządki.

xbox one s najtaniej

Czym jest Xbox One? To proste: to konsola do gier, która dodatkowo oferuje możliwość uruchamiania aplikacji VoD, odtwarzania filmów na płytach czy oglądania telewizji. Pierwotnie jednak Microsoft chciał, by ten sprzęt pełnił rolę multimedialnego centrum rozrywkowego. W którym gry wideo są jedną z wielu opcji do wyboru.

Od tej wizji twórcy Xboksa dawno już odeszli. Z myślą o grach przebudowano również (i to kilkukrotnie) interfejs ekranu głównego konsoli. Nadal jednak menu ustawień Xboksa One jest relatywnie skomplikowane i wygląda o tak:

xbox one ustawienia

Nowe menu Ustawienia w Xbox One jest już testowane. Możliwe, że trafi do nas już za miesiąc.

Microsoft ogłosił, że część beta-testerów Windowsa 10 dla Xboxa One (w ramach programu Xbox Insider) otrzyma dziś w ramach testów A/B nowe menu Ustawień. Firma nie wchodzi przy tym za bardzo w szczegóły i nie tłumaczy, co się zmieniło. Zapewniła nam tylko pojedynczy, widoczny poniżej zrzut ekranowy. Widać wyraźnie na nim, że kategorii jest znacznie mniej, a samo menu wydaje się czytelniejsze.

xbox one ustawienia

Nowe menu trafi zarówno do osób testujących wersję 1911 systemu, jak 2004. Nie jest więc do końca jasne, czy trafi ono do kanału produkcyjnego w listopadzie, czy też dopiero w kwietniu.