REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Tak będzie działało telefonowanie w Windowsie. Aplikacja Twój telefon pozwoli na rozmowy głosowe

Aplikacja Twój telefon już teraz pozwala na wysyłanie z komputera za pośrednictwem naszego telefonu SMS-ów i MMS-ów. Wkrótce pozwoli też na wykonywanie połączeń głosowych.

09.10.2019
10:39
Telefonowanie z Windowsa coraz bliżej. Ruszyły beta-testy
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory jedyną metodą zapewnianą przez Microsoft na wykonywanie połączeń głosowych na numery komórkowe i stacjonarne był Skype. Jedna z płatnych funkcji tego komunikatora umożliwia zarejestrowanie klasycznego numeru telefonu i wykonywanie z poziomu komunikatora połączeń tak, jak byśmy używali telefonii komórkowej. Z łatwych do przewidzenia względów jest to jednak usługa niszowa i mało kto z niej korzysta.

telefonowanie z windowsa class="wp-image-1016804"
Tak dziś prezentuje się aplikacja Twój telefon

Od pewnego czasu Microsoft rozwija aplikację Twój telefon. Pozwala ona na zespolenie naszego telefonu z Androidem z naszym urządzeniem z Windows 10. Na dziś aplikacja pozwala na zgrywanie zdjęć z telefonu bez pośrednictwa chmury, na wysyłanie za pośrednictwem naszego telefonu SMS-ów i MMS-ów (z obsługą dual-SIM) oraz na wyświetlanie w Centrum akcji Windows 10 powiadomień z tegoż telefonu.

Dodatkowo, w przypadku wybranych modeli telefonów możemy też wyświetlić na windowsowym pulpicie interfejs naszego urządzenia z Androidem i wchodzić w nim w interakcje – zapewniając nam wygodny dostęp do zainstalowanych na nim mobilnych aplikacji.

Teraz dochodzi ostatni element. Twój telefon na Windows 10 pozwoli na połączenia głosowe.

telefonowanie z windowsa class="wp-image-1016810"
Tak wygląda interfejs do telefonowania z Windowsa

Nowa wersja aplikacji Twój telefon jest już dostępna dla wybranej grupy beta-testerów Windowsa 10. Niestety z jakiegoś względu nie została jeszcze udostępniona dla mnie, więc nie mogę jeszcze sprawdzić jej działania. Jedyne więc, co mogę zrobić, to przepisać opis nowości zapewniony na blogu Microsoftu.

REKLAMA

Aplikacja pozwoli na odbieranie przychodzących na nasz telefon połączeń, na nawiązywanie tychże połączeń bezpośrednio z komputera (zarówno przez ręczne wykręcanie numeru dialerem, jak i z książki kontaktów naszego telefonu), na odrzucanie połączeń z możliwością przekierowania dzwoniącego na pocztę głosową lub wysłania wiadomości tekstowej, na dostęp do historii połączeń oraz na przełaczączanie się w locie pomiędzy mikrofonem i głośnikiem naszego komputera lub tabletu i telefonu.

Aplikacja do realizacji powyższej funkcji wymaga Androida Nougat lub nowszego, Bluetootha, oraz Windowsa 10 w wersji 1903 lub nowszej. Powinna trafić do kanału produkcyjnego – a więc wyjść z beta-testów – w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA