REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung wysłał mi zablokowanego Galaxy Note’a. O co tu chodzi? Jaki jest PIN?

14.10.2019
15:48
samsung galaxy note 10 pin 1
REKLAMA

Dotarła do mnie przesyłka ze smartfonem Galaxy Note 10, w którym kryje się jakaś tajemnica. Telefon jest jednak zablokowany i potrzebuję Waszej pomocy, by odgadnąć PIN.

REKLAMA

Samsung wysłał do mnie przesyłkę, w której znalazły się pudełko ze smartfonem Galaxy Note 10 oraz krótki list. Firma anonsuje w nim, że już jutro będzie się chwalić czymś wyjątkowym, nad czym pracowała kilka ostatnich tygodni.

Jest jednak szansa, by dowiedzieć się wcześniej, o co właściwie chodzi z tym Galaxy Note'em 10.

Telefon, który do mnie dotarł, jest naładowany, ale nie znam do niego PIN-u. Samsung poda mi go dopiero jutro. Jeśli jednak go wcześniej zgadnę, sam lub z waszą pomocą, to niespodziankę firmy poznamy wcześniej.

samsung galaxy note 10 pin 3 class="wp-image-1019414"
Samsung chce się czymś pochwalić - ale najpierw trzeba odblokować Galaxy Note 10

Nie będzie to jednak łatwe. PIN jest znacznie bardziej skomplikowany niż stosowane często cztery cyfry. Z kolei treść listu od Samsunga, który podobno sam w sobie jest wskazówką, brzmi następująco:

Niestety na ekranie blokady jest inna tapeta niż w systemie, więc nie ma innej możliwości, żeby się dowiedzieć, o co Samsungowi chodzi, niż poprzez rozwiązanie zagadkę. Samsung zamieścił na szczęście dwie podpowiedzi:

  1. PIN ma siedem znaków;
  2. PIN jest ukryty w wiadomości.

samsung galaxy note 10 pin 2 class="wp-image-1019411"
Jaki jest PIN do tego Galaxy Note 10?

Jaki jest PIN do tego Galaxy Note'a 10?

Przyznam, że jestem w kropce - a właściwie jesteśmy, bo odgadnąć ten PIN próbowało kilka osób naszej redakcji. Próbowałem wielu różnych kombinacji, w tym np. 1015157 - to wszystkie cyfry z wiadomości. Daty w zależności od formatu z kolei mają sześć lub osiem cyfr, a potrzebujemy siedmiu znaków.

Możliwe oczywiście, że nie chodzi o treść wiadomości od Samsunga, tylko wskazówką jest sama kartka, na której została ona wydrukowana. Patrzyłem jednak na nią pod słońce, mrużyłem też oczy, zerkając na nią z oddali, ale nic to nie dało.

Stąd właśnie apel do was: pomocy! Jeśli macie pomysł, o jaki konkretnie PIN chodzi, dajcie znać w komentarzach - z chęcią sprawdzę wasze propozycje. Zachęcam też do zgadywania, jaką właściwie nowością może się pochwalić jutro Samsung.

Aktualizacja:

REKLAMA

Sprawa się już wyjaśniła. Poznaliśmy zarówno numer PIN, jak i treść newsa, którego anonsował producent Galaxy Note 10. Chodziło o słówko „wkrótce” napisane na klawiaturze numerycznej z wykorzystaniem słownika T9 oraz o współpracę pomiędzy Samsungiem, a raperem Sokołem. ‪Dzięki wszystkim za wspólną zabawę!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA