REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nadchodzą Samsungi Galaxy Note 10 Lite i Galaxy S10 Lite. Będą skazane na sukces

Samsung Galaxy Note 10 Lite, a także S10 Lite, mają trafić na rynek w ciągu najbliższych miesięcy. Spodziewajcie się hitu.

11.10.2019
20:14
samsung galaxy note 10 note 10+ specyfikacja cena
REKLAMA
REKLAMA

Samsung pracuje nad dwoma nowymi urządzeniami o nazwach kodowych SM-N770F i SM-G770F. Z analiz serwisu SamMobile wynika, że będą to odpowiednio Samsung Galaxy Note 10 Lite i Samsung Galaxy S10 Lite.

Zapowiada się więc na to, że Samsung pracuje nad tańszymi wariantami obu swoich sztandarowych smartfonów. Note 10 Lite dołączyłby do bazowego Note’a 10 i wersji 10+, a mniejszy Galaxy S10 byłby czwartym bratem serii składającej się z modeli S10, S10+ i S10e. Jeśli dodamy do tego obecność modeli 5G, rozwarstwienie w ofercie topowych modeli robi się naprawdę duże.

Ale może to jest właśnie kluczem do sukcesu?

 class="wp-image-983911"
Samsung Galaxy Note 10

Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na konkurencję. Huawei od lat oferuje trzy warianty swoich topowych modeli: P30 Lite, P30, P30 Pro, jak i Mate 20 Lite, Mate 20 i Mate 20 Pro. Czy wiecie, które smartfony sprzedają się najlepiej? Tak, właśnie te z serii Lite. W Polsce począwszy od modelu P8 Lite, każdy kolejny Huawei z Lite w nazwie był hitem sprzedaży u operatorów.

Dalekowschodni producent nie jest wyjątkiem. Spójrzmy na zachód, do samego serca Stanów Zjednoczonych. Apple w ubiegłym roku rozbił bank pokazując relatywnie taniego iPhone’a XR. Był to nie tylko najlepiej sprzedający się iPhone, ale też najlepiej sprzedający się smartfon w ogóle. Tegoroczny iPhone 11 będzie jeszcze większym sukcesem z uwagi na niższą cenę i nazwę, która nie stygmatyzuje nowego modelu. To już nie „ten tani, gorszy iPhone”, tylko „ten podstawowy iPhone”, a to w opinii klienta zmienia naprawdę dużo.

Huawei P30 Lite i Huawei P20 Lite class="wp-image-916887"
Huawei P30 Lite i Huawei P20 Lite

I nawet jeśli wersje Lite nie mają zbyt wiele wspólnego z dużymi modelami, to konsumentom to nie przeszkadza. Magia nazwy działa, szczególnie wśród osób, które nie śledzą rynku nowych technologii.

Na razie nie znamy żadnych szczegółów specyfikacji nowych smartfonów

REKLAMA

Pojawia się tylko informacja mówiąca, że smartfony mają mieć 128 GB pamięci. Nie wiadomo jednak, czy mowa o bazowym wariancie, czy o lepiej doposażonych modelach. Mam nadzieję, że smartfony będą miały nieco mniejszy rozmiar od starszych braci. Galaxy S10e pokazał, jak świetnie leży w dłoni topowy Android o rozmiarach przypominających iPhone'a X.

Osobiście obstawiam jednak, że smartfony będą połączeniem podzespołów z wyższych modeli serii A z wyglądem bazującym na sztandarowych modelach. Nie znamy też cen nowych produktów. Wiadomo tylko, że mają trafić na rynek w ciągu kilku miesięcy. Nie mam żadnych wątpliwości, że będą hitem. I to nawet, jeśli nie będą najbardziej opłacalnymi modelami na rynku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA