REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Ogromna aktualizacja Outlooka dla iPhone’a i iPada. Aplikacja będzie znacznie użyteczniejsza

Microsoft zapowiedział właśnie swoje najbliższe plany względem aplikacji Outlook na systemy iOS i iPadOS. Niemal każda z zapowiedzianych zmian jest istotna i użyteczna. W szczególności jeśli rozmawiamy o iPadzie.

30.10.2019
19:41
Ogromna aktualizacja Outlooka dla iOS i iPadOS. Mnóstwo nowości
REKLAMA
REKLAMA

Microsoftowy Outlook jest uważany za jedną z najlepszych alternatyw do preinstalowanej na systemach iPadOS i iOS aplikacji Apple Mail. Jej twórcy nie zamierzają jednak spoczywać na laurach i właśnie zapowiedzieli dużą liczbę nowości, jaka niebawem trafi do Outlooka.

Do nowości należą pełne wykorzystanie zmian wprowadzonych przez iPadOS, głębsza integracja z Apple Watchem a także wiele więcej. Na razie jeszcze mój iPad nie zgłasza dostępności aktualizacji, musimy się więc posłużyć listą zmian opublikowaną przez Microsoft. Tak po prawdzie to wręcz wspomnianej aktualizacji widzieć nie powinien. Według Microsoftu, ta pojawi się „w przeciągu najbliższych tygodni”.

Łatwiejsza wielozadaniowość, głębsza integracja z systemem i wiele innych. Lista nowości dla aplikacji Outlook dla systemów iOS i iPadOS.

outlook ios ipados nowości class="wp-image-1030399"

Pierwszą z nowości jest pełna obsługa podzielonego widoku ekranu na iPadOS-ie. Będziemy więc mogli otwierać wiele maili obok siebie czy też – co będzie szczególnie użyteczne – dzielić ekran pomiędzy outlookowymi pocztą i kalendarzem. Do aplikacji zostanie też dodana obsługa drag and drop (przeciągnij i upuść), a więc będziemy mogli przeciągać obiekty z innych aplikacji – na przykład fragment tekstu z przeglądarki internetowej – prosto do naszego maila.

outlook ios ipados nowości class="wp-image-1030405"

Pojawi się też tryb Nie przeszkadzać, dzięki któremu będziemy mogli wyłączyć powiadomienia na zadany czas. Na przykład do jutra czy każdego wieczora czy w weekendy.

outlook ios ipados nowości class="wp-image-1030408"

Microsoft zapowiedział też nowe tarcze do zegarków Apple Watch, dzięki czemu uzyskamy szybki podgląd na świeżo odebraną pocztę czy nadchodzące wydarzenie w kalendarzu. Pogłębiono też integrację ze Skrótami Siri, a aplikacja Outlook będzie automatycznie zmieniała motywy z jasnego na ciemny, by dostosować się do tego ustawionego w systemie operacyjnym.

outlook ios ipados nowości class="wp-image-1030411"

Dodano też obsługę rejestrowania pisma odręcznego i adnotacji przez Apple Pencil.

outlook ios ipados nowości class="wp-image-1030414"

Nowy Outlook będzie też się integrował z aplikacją Pliki i naszym e-dyskiem w ramach iClouda.

outlook ios ipados nowości class="wp-image-1030417"

Wyszukiwarka wbudowana w aplikację będzie też od przyszłej wersji podpowiadała nam dokumenty, nad którymi pracowaliśmy i których prawdopodobnie szukamy.

outlook ios ipados nowości class="wp-image-1030426"
REKLAMA

Aplikacja też będzie mogła być połączona z LinkedInem, co automatycznie doda nasze kontakty z tej sieci społecznościowej do outlookowej listy kontaktów. Ostatnią nowością są sugestie przenoszenia danej korespondencji do utworzonych w usłudze pocztowej folderów. Outlook będzie nam to proponował kierując się analizą naszych dotychczasowych przekierowań.

Warto dodać, że Outlook na iOS-a i iPadOS-a nie tylko ma ambicje stać się najlepszą aplikacją do poczty i kalendarza na urządzeniach przenośnych Apple’a. Odnoszę wręcz wrażenie, że właśnie ta wersja aplikacji jest najlepiej zaprojektowana i wyposażona – zestawiając z edycją na Androida, macOS-a oraz…. Windowsa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA