REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft brata się z Tizenem. Pierwszą aplikacją na zegarki Galaxy jest Outlook

Na tym systemie Microsoftu jeszcze nie było. Firma zdecydowała się wydać swoją pierwszą aplikację na zegarki Samsunga. Outlook ma nie być jednorazową przygodą, a pierwszą z wielu propozycji.

24.10.2019
11:43
outlook galaxy watch
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje Microsoftu to już nie tylko Windows. Microsoftowe twory od długiego czasu są rozwijane również i na konkurencyjnych platformach, takich jak Android, iPad OS, iOS, macOS czy nawet Linux. Firmie zależy już nie na promowaniu Windowsa za wszelką cenę, a na docieraniu do użytkowników niezależnie od urządzenia, z którego korzystają.

Teraz Microsoft rozpoczyna swoją przygodę z nowym systemem operacyjnym. Jest to rozwijany przez Samsunga system Tizen, który jest przez niego wykorzystywany w telewizorach i zegarkach. Nowa aplikacja Microsoftu dostępna jest tylko na wspomnianą elektroniczną biżuterię. I właśnie tam sprawdzi się najlepiej.

Outlook na Galaxy Watcha już dostępny w Stanach Zjednoczonych. Za kilka chwil również i w Polsce.

 class="wp-image-1026124"

Outlook przeznaczony dla systemu Tizen pojawił się już w repozytorium Galaxy Store. Z niezrozumiałych przyczyn aplikacja na razie jest dostępna tylko na rynku amerykańskim, ale Microsoft zapewnia, że to tylko tymczasowe i że wkrótce będzie ona dostępna we wszystkich rejonach obsługiwanych przez sklep z aplikacjami Samsunga.

REKLAMA

To niestety oznacza, że jeszcze nie miałem okazji sprawdzić aplikacji i zainstalować jej na swoim zegarku. Jej opis sugeruje jednak, że będzie bardzo użyteczna. Aplikacja przeniesie na zegarek wszystkie podpięte pod nią konta pocztowe i kalendarza, dzięki czemu może wysyłać powiadomienia o nowej korespondencji czy nadchodzącym wydarzeniu. Można też za jej pomocą przegldać skrzynkę odbiorczą i zarządzać mailami.

Aplikacja jest darmowa. Wymaga jednak zainstalowania aplikacji Outlook również na sparowanym z zegarkiem telefonie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA