REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Od zera do pełna w 30 minut. Oppo Reno Ace bije rekordy w prędkości ładowania

Czwarty największy producent telefonów na świecie nie próżnuje, prezentując innowację za innowacją. Jego najnowszy telefon zawstydza konkurencję za sprawą swojego mechanizmu szybkiego ładowania.

oppo reno ace
REKLAMA
REKLAMA

Telefon Reno Ace to efekt istotnych inwestycji ze strony Oppo w rozwój techniki szybkiego ładowania akumulatora. Znajdujące się w urządzeniu ogniwo o pojemności 4000 mAh naładujemy – jak twierdzi producent – od zera do pełna w raptem 30 minut. Odpowiada za to mechanizm Oppo SuperVOOC 2.0 65 W i dołączona ładowarka GaN. Co bardzo ciekawe, wspomniana ładowarka może być wykorzystana również do szybkiego ładowania urządzeń kompatybilnych z technikami USB-PD i Qualcomm Quick Charge, z którymi jest zgodna.

Akumulator to nie wszystko. Co jeszcze reprezentuje sobą Oppo Reno Ace?

oppo reno ace class="wp-image-1018166"

Telefon zdecydowanie wyposażony jest w specyfikację klasy sztandarowej. Za jego wydajność odpowiada procesor Snapdragon 855+ z 12 GB RAM i 256 GB pamięci UFS 3.0. Reno Ace zawiera też system kanałowego odprowadzania ciepła, dzięki czemu ma bardzo rzadko obniżać taktowanie procesora przy wysokim obciążeniu – to informacja, która powinna ucieszyć entuzjastów gier mobilnych.

Interfejs będzie wyświetlany na 6,5-calowym wyświetlaczu typu AMOLED o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Na wyświetlaczu znajdzie się niewielkie wcięcie typu waterdrop, w którym znajdzie się 16-megapikselowy aparat do selfików. Czytnik linii papilarnych jest ukryty bezpośrednio w wyświetlaczu.

oppo reno ace class="wp-image-1018172"

Główny aparat wykorzystuje 48-megapikselową matrycę Sony IMX586 i jest uzupełniony przez 13-megapikselowy moduł telefoto, mający zapewniać 5-krotny zoom hybrydowy, 8-megapikselowy moduł szerokokątny i dwumegapikselowy moduł monochromatyczny. Telefon pracuje pod kontrolą systemu ColorOS 6.1, a więc zmodyfikowanego przez Oppo Androida 10. Całość uzupełniają złącze słuchawkowe 3,5 mm, NFC, głośniki stereo i dwuzakresowy GPS.

REKLAMA

Oppo Reno Ace – cena i dostępność.

Telefon ma kosztować 3799 juanów, co w bezpośrednim przeliczeniu na złotówki (bez cła i innych zmiennych) oznacza kwotę 2100 zł. Będzie dostępny w wersji purpurowej i niebieskiej. Pojawi się też jego tańsza wersja z 8 GB RAM i 128 GB pamięci w cenie około 1650 zł i z 8 GB RAM i 256 GB pamięci w cenie około 1750 zł. Na razie dostępny będzie tylko na rynku chińskim, jednak z czasem – oby niedługim – ma się pojawić również w Europie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA