REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Od zera do pełna w 30 minut. Oppo Reno Ace bije rekordy w prędkości ładowania

Czwarty największy producent telefonów na świecie nie próżnuje, prezentując innowację za innowacją. Jego najnowszy telefon zawstydza konkurencję za sprawą swojego mechanizmu szybkiego ładowania.

10.10.2019
19:38
oppo reno ace
REKLAMA
REKLAMA

Telefon Reno Ace to efekt istotnych inwestycji ze strony Oppo w rozwój techniki szybkiego ładowania akumulatora. Znajdujące się w urządzeniu ogniwo o pojemności 4000 mAh naładujemy – jak twierdzi producent – od zera do pełna w raptem 30 minut. Odpowiada za to mechanizm Oppo SuperVOOC 2.0 65 W i dołączona ładowarka GaN. Co bardzo ciekawe, wspomniana ładowarka może być wykorzystana również do szybkiego ładowania urządzeń kompatybilnych z technikami USB-PD i Qualcomm Quick Charge, z którymi jest zgodna.

Akumulator to nie wszystko. Co jeszcze reprezentuje sobą Oppo Reno Ace?

oppo reno ace class="wp-image-1018166"

Telefon zdecydowanie wyposażony jest w specyfikację klasy sztandarowej. Za jego wydajność odpowiada procesor Snapdragon 855+ z 12 GB RAM i 256 GB pamięci UFS 3.0. Reno Ace zawiera też system kanałowego odprowadzania ciepła, dzięki czemu ma bardzo rzadko obniżać taktowanie procesora przy wysokim obciążeniu – to informacja, która powinna ucieszyć entuzjastów gier mobilnych.

Interfejs będzie wyświetlany na 6,5-calowym wyświetlaczu typu AMOLED o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Na wyświetlaczu znajdzie się niewielkie wcięcie typu waterdrop, w którym znajdzie się 16-megapikselowy aparat do selfików. Czytnik linii papilarnych jest ukryty bezpośrednio w wyświetlaczu.

oppo reno ace class="wp-image-1018172"

Główny aparat wykorzystuje 48-megapikselową matrycę Sony IMX586 i jest uzupełniony przez 13-megapikselowy moduł telefoto, mający zapewniać 5-krotny zoom hybrydowy, 8-megapikselowy moduł szerokokątny i dwumegapikselowy moduł monochromatyczny. Telefon pracuje pod kontrolą systemu ColorOS 6.1, a więc zmodyfikowanego przez Oppo Androida 10. Całość uzupełniają złącze słuchawkowe 3,5 mm, NFC, głośniki stereo i dwuzakresowy GPS.

REKLAMA

Oppo Reno Ace – cena i dostępność.

Telefon ma kosztować 3799 juanów, co w bezpośrednim przeliczeniu na złotówki (bez cła i innych zmiennych) oznacza kwotę 2100 zł. Będzie dostępny w wersji purpurowej i niebieskiej. Pojawi się też jego tańsza wersja z 8 GB RAM i 128 GB pamięci w cenie około 1650 zł i z 8 GB RAM i 256 GB pamięci w cenie około 1750 zł. Na razie dostępny będzie tylko na rynku chińskim, jednak z czasem – oby niedługim – ma się pojawić również w Europie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA