REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Gry

Fejm, serduszka i kliki. Microsoft pomoże ci zostać najlepszym streamerem

Mixer Academy to zbiór kursów online mający pomóc początkującym streamerom w tworzeniu treści wysokiej jakości. To również próba zwrócenia uwagi na platformę, która nadal nie może się przebić.

mixer academy
REKLAMA
REKLAMA

Mixer to przejęta przez Microsoft usługa dla streamerów, a więc dla osób transmitujących swoje przygody z grami wideo i tych te transmisje oglądających. Właściciel marki Xbox wiązał z nią dość duże plany, dostrzegając w porę rosnące znaczenie usług Twitch i YouTube w kontekście przychodów z rozrywki elektronicznej.

Mixer, mimo wielu ciekawych i unikalnych funkcji, pojawił się na rynku jednak nieco za późno. Mało kto widzi sens w inwestowanie w Mixera – co najwyżej, by zdobyć garstkę fanów, która jeszcze nie odkryła wspomnianych usług konkurencji. Microsoft się jednak nie poddaje. Niedawno podkupił największą gwiazdę steamerskiego świata – niejakiego Ninja – by ten nadawał wyłącznie na Mixerze. Podziałało: fani gamingowego celebryty momentalnie przesiedli się na platformę Microsoftu, zapewniając jej miliony nowych użytkowników. Teraz czas na kolejną inwestycję.

Mixer Academy, czyli kurs dla streamera.

mixer academy class="wp-image-1020164"

Kurs na razie podzielony jest na trzy sekcje. Microsoft zapowiedział jednak, że z czasem będą pojawiać się kolejne, a istniejące będą wzbogacane. Pierwszą z sekcji jest Kurs streamera, z którego dowiemy się jak zyskiwać nową publiczność, jak budować społeczność, relacje z partnerami oraz jak skutecznie promować się w mediach społecznościowych.

REKLAMA

Drugą jest Kurs moderatora. Tu z koeli dowiemy się jak pomagać naszym ulubionym streamerom. Trzecim jest Kurs zaawansowanego użytkownika, w którym Microsoft omawia unikalne funkcje Mixera i który stanowi bardziej przewodnik po usłudze – a więc nie przyda się użytkownikom konkurencyjnych platform.

Mixer Academy ma tylko jeden problem. Na razie nie jest dostępny w polskiej wersji językowej. Choć akurat społeczność graczy wydaje się być całkiem obeznana w angielskim języku. Po części z konieczności: wiele znanych gier nadal nie ma przygotowywanych polskich wersji językowych.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA