REKLAMA

Fejm, serduszka i kliki. Microsoft pomoże ci zostać najlepszym streamerem

Mixer Academy to zbiór kursów online mający pomóc początkującym streamerom w tworzeniu treści wysokiej jakości. To również próba zwrócenia uwagi na platformę, która nadal nie może się przebić.

16.10.2019 10.11
mixer academy
REKLAMA
REKLAMA

Mixer to przejęta przez Microsoft usługa dla streamerów, a więc dla osób transmitujących swoje przygody z grami wideo i tych te transmisje oglądających. Właściciel marki Xbox wiązał z nią dość duże plany, dostrzegając w porę rosnące znaczenie usług Twitch i YouTube w kontekście przychodów z rozrywki elektronicznej.

Mixer, mimo wielu ciekawych i unikalnych funkcji, pojawił się na rynku jednak nieco za późno. Mało kto widzi sens w inwestowanie w Mixera – co najwyżej, by zdobyć garstkę fanów, która jeszcze nie odkryła wspomnianych usług konkurencji. Microsoft się jednak nie poddaje. Niedawno podkupił największą gwiazdę steamerskiego świata – niejakiego Ninja – by ten nadawał wyłącznie na Mixerze. Podziałało: fani gamingowego celebryty momentalnie przesiedli się na platformę Microsoftu, zapewniając jej miliony nowych użytkowników. Teraz czas na kolejną inwestycję.

Mixer Academy, czyli kurs dla streamera.

mixer academy class="wp-image-1020164"

Kurs na razie podzielony jest na trzy sekcje. Microsoft zapowiedział jednak, że z czasem będą pojawiać się kolejne, a istniejące będą wzbogacane. Pierwszą z sekcji jest Kurs streamera, z którego dowiemy się jak zyskiwać nową publiczność, jak budować społeczność, relacje z partnerami oraz jak skutecznie promować się w mediach społecznościowych.

REKLAMA

Drugą jest Kurs moderatora. Tu z koeli dowiemy się jak pomagać naszym ulubionym streamerom. Trzecim jest Kurs zaawansowanego użytkownika, w którym Microsoft omawia unikalne funkcje Mixera i który stanowi bardziej przewodnik po usłudze – a więc nie przyda się użytkownikom konkurencyjnych platform.

Mixer Academy ma tylko jeden problem. Na razie nie jest dostępny w polskiej wersji językowej. Choć akurat społeczność graczy wydaje się być całkiem obeznana w angielskim języku. Po części z konieczności: wiele znanych gier nadal nie ma przygotowywanych polskich wersji językowych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA