REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Surface Laptop 3 już oficjalnie. Od teraz z USB-C i w dwóch rozmiarach

Microsoft zaprezentował właśnie nowe laptopy z linii Surface. Powitajcie gorąco Surface Laptop 3. Od teraz w dwóch rozmiarach.

02.10.2019
17:48
Surface Laptop 3 już oficjalnie. Od teraz z USB-C i w dwóch rozmiarach
REKLAMA
REKLAMA

Po raz pierwszy od wprowadzenia tej kategorii produktów do sprzedaży Microsoft odświeżył wizualnie swoje notebooki. Surface Laptop 3 różni się od swoich protoplastów nie tylko wyglądem i specyfikacją, ale również dostępnymi portami.

Surface Laptop 3 nareszcie z portem USB-C.

 class="wp-image-1012904"

Microsoft do tej pory szedł w odwrotnym kierunku niż konkurencja. Zamiast postawić na nowoczesne porty USB-C, wolał trzymać się sprawdzonych rozwiązań… i własnościowego portu Surface Connector. W tym roku USB-C wreszcie weszło do łask.

Nie zniknął natomiast wyróżnik komputerów firmy z Redmond, czyli wyświetlacz. Surface Laptop 3 wyposażony został w ekran o proporcjach 3:2. Sprawdza on się przy pracy lepiej niż ekrany panoramiczne, na których dobrze wyglądają głównie filmy.

Surface Laptop 3 w dwóch rozmiarach.

Do tej pory notebooki firmy z Redmond miały wyłącznie 13,5-calowy ekran. W tym roku klienci mają wybór i mogą kupić model z 15-calowym ekranem. W tym rozmiarze dostępny był wyłącznie znacznie droższy Surface Book z odpinanym ekranem i rysikiem.

W nowej edycji 13,5-calowego laptopa znalazło się miejsce na procesor Intel Core 10. generacji. Co ciekawe, do 15-calowej wersji trafił zaprojektowany na zamówienie układ AMD bazujący na chipie Ryzen. Firma chwali się, że szybszego procesora w laptopach jeszcze nie było.

Surface Laptop 3 - co jeszcze warto wiedzieć?

 class="wp-image-1012931"
Microsoft Surface Laptop 3 - teraz w dwóch rozmiarach (po lewej stronie)

Miłą niespodzianką jest wymienny dysk twardy. Dzięki temu nie trzeba brać pamięci na zapas, a wymiana napędu na większy nie będzie tak kosztowna jak u konkurencji.

Surface Laptop trafi do sprzedaży już 22 października. Od dziś zbierane będą zamówienia typu preorder. Ceny rozpoczynają się od 999 dol. za 13,5-calowy model i od 1199 dol. za 15-calowy.

Alacantara wraca do szafy.

 class="wp-image-1012937"
REKLAMA

Znakiem rozpoznawczym urządzeń Microsoftu był charakterystyczny materiał pokrywający obudowę w okolicy klawiatury i myszy. Alacantara jest przyjemniejsza w dotyku niż plastik czy metal, ale potrafił się zabrudzić. W tabletach Surface można było go wymienić razem z odczepianym Type Cover w prosty sposób.

W notebookach wygląda to trochę gorzej, a Microsoft zdecydował, że zaoferuje to wykończenie tylko w wybranych modelach Surface Laptop 3. Oprócz tego sprzęty będą mogły mieć wykończenie z aluminium. Sama klawiatura ma przy tym te same wymiary i skok 1,3 mm, ale trackpad jest większy o 20 proc. niż rok temu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA