Sprzęt  / News

No i po niespodziance. Nowe komputery i tablety Microsoft Surface wyciekły na moment przed premierą

Microsoftowi nie udało się utrzymać wyglądu swoich nowych notebooków w tajemnicy aż do samej premiery. Na dzień przed konferencją odświeżone portfolio komputerów Surface fruwa po internecie. Sprawdzamy, czego dokładnie możemy się spodziewać.

Już jutro odbędzie się konferencja Microsoftu, na której pokazane zostaną nowe komputery firmy z Redmond, w tym tablety z systemem Windows i odczepianą klawiaturą. Plotki na ich temat krążyły po sieci już od dawna, a teraz za sprawą Evana Blassa (@evleaks) możemy zobaczyć, jak będą się prezentowały.

Microsoft Surface 2019 - co już wiemy?

Na jutrzejszej konferencji Microsoft ma pokazać trzy nowe komputery. Oprócz tego do oferty firmy wejdą liczne nowe akcesoria. Przyjrzyjmy się, co dokładnie wyciekło do sieci.

surface pro 7 leak 2

Perełka w ofercie, czyli Surface Pro 7

Najważniejszą nowością na jutrzejszej konferencji będzie Surface Pro 7. Sercem tego tabletu będą procesory Intel Core 10. generacji, które będą napędzać system Windows 10. W urządzeniu zabraknie charakterystycznego wykończenia z alcantary.

Zamiast materiału dookła klawiatury pojawi się złącze USB-C w obudowie zamiast MiniDisplayPort, ale najwyraźniej bez wsparcia protokołu Thunderbolt 3. Nie oznacza to jednak, że Microsoft rezygnuje z portu USB-A.

surface 2019 arm leak 1

Microsoft szykuje też odpowiedź na iPada Pro

Drugim urządzeniem w portfolio firmy będzie Surface z procesorem ARM. Ma być cieńszy niż urządzenia z linii Pro, a w obudowie znalazło się miejsce na dwa porty typu USB-C. Dookoła ekranu będzie miał z kolei bardzo minimalistyczne ramki.

Niektórzy mogą powiedzieć, że wręcz zbyt wąskie, jak na tablet, by się z niego wygodnie korzystało po odpięciu klawiatury. Pytanie, jak oprogramowanie sobie poradzi z wykrywaniem przypadkowych dotknięć ekranu.

surface 2019 arm leak 4

Komputer trafi do sprzedaży wraz z nową klawiaturą Type Cover. Będzie też wspierać uaktualniony rysik Surface Pen. Nie powinno to być jednak zaskoczeniem, bo ten model to przede wszystkim tablet, a dopiero później klasyczny komputer.

Surface Laptop 3 - dla konserwatystów

Microsoft chce przekonać odbiorców, że tablet z odczepianą klawiaturą to już pełnoprawny komputer. Nie wszyscy potrafią się jednak z tym zgodzić. Dla tabletosceptyków przygotowano inny sprzęt o klasycznej konstrukcji. Jest nim Surface Laptop 3.

surface laptop 3 15 4

Również i w tym przypadku można zapomnieć o alcantarze. Urządzenie dostępne będzie w dwóch wersjach różniących się długością przekątnej ekranu - 13 i 15 cali. W obudowie znajdzie się też miejsce na porty USB-C.

Czym jeszcze zaskoczy nas Microsoft?

Nie jest jednak wykluczone, że Microsoft ma jeszcze asa w rękawie. W przeciekach nie pojawił się bowiem Surface o nazwie kodowej Centaurus, który miałby składac się z dwóch ekranów. Byłby to bardzo potrzebny powiew świeżości, ale trudno powiedzieć, czy Microsoft jest na to gotowy.

Chcę jednak wierzyć, że ten sprzęt faktycznie się pojawi. Wiele mówiło się jednak o tym, że na jutrzejszej konferencji czeka nas nowe rozdanie, a trzy opisane wyżej sprzęty oraz akcesoria takie jak odświeżona myszka Arc i stacja dokująca do rysika w nowych kolorach to jedynie ewolucja, a nie rewolucja.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst