REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

No i po niespodziance. Nowe komputery i tablety Microsoft Surface wyciekły na moment przed premierą

Microsoftowi nie udało się utrzymać wyglądu swoich nowych notebooków w tajemnicy aż do samej premiery. Na dzień przed konferencją odświeżone portfolio komputerów Surface fruwa po internecie. Sprawdzamy, czego dokładnie możemy się spodziewać.

01.10.2019
10:03
surface pro 7 leak
REKLAMA
REKLAMA

Już jutro odbędzie się konferencja Microsoftu, na której pokazane zostaną nowe komputery firmy z Redmond, w tym tablety z systemem Windows i odczepianą klawiaturą. Plotki na ich temat krążyły po sieci już od dawna, a teraz za sprawą Evana Blassa (@evleaks) możemy zobaczyć, jak będą się prezentowały.

Microsoft Surface 2019 - co już wiemy?

Na jutrzejszej konferencji Microsoft ma pokazać trzy nowe komputery. Oprócz tego do oferty firmy wejdą liczne nowe akcesoria. Przyjrzyjmy się, co dokładnie wyciekło do sieci.

surface pro 7 leak 2 class="wp-image-1012082"

Perełka w ofercie, czyli Surface Pro 7

Najważniejszą nowością na jutrzejszej konferencji będzie Surface Pro 7. Sercem tego tabletu będą procesory Intel Core 10. generacji, które będą napędzać system Windows 10. W urządzeniu zabraknie charakterystycznego wykończenia z alcantary.

Zamiast materiału dookła klawiatury pojawi się złącze USB-C w obudowie zamiast MiniDisplayPort, ale najwyraźniej bez wsparcia protokołu Thunderbolt 3. Nie oznacza to jednak, że Microsoft rezygnuje z portu USB-A.

surface 2019 arm leak 1 class="wp-image-1012088"

Microsoft szykuje też odpowiedź na iPada Pro

Drugim urządzeniem w portfolio firmy będzie Surface z procesorem ARM. Ma być cieńszy niż urządzenia z linii Pro, a w obudowie znalazło się miejsce na dwa porty typu USB-C. Dookoła ekranu będzie miał z kolei bardzo minimalistyczne ramki.

Niektórzy mogą powiedzieć, że wręcz zbyt wąskie, jak na tablet, by się z niego wygodnie korzystało po odpięciu klawiatury. Pytanie, jak oprogramowanie sobie poradzi z wykrywaniem przypadkowych dotknięć ekranu.

surface 2019 arm leak 4 class="wp-image-1012097"

Komputer trafi do sprzedaży wraz z nową klawiaturą Type Cover. Będzie też wspierać uaktualniony rysik Surface Pen. Nie powinno to być jednak zaskoczeniem, bo ten model to przede wszystkim tablet, a dopiero później klasyczny komputer.

Surface Laptop 3 - dla konserwatystów

Microsoft chce przekonać odbiorców, że tablet z odczepianą klawiaturą to już pełnoprawny komputer. Nie wszyscy potrafią się jednak z tym zgodzić. Dla tabletosceptyków przygotowano inny sprzęt o klasycznej konstrukcji. Jest nim Surface Laptop 3.

surface laptop 3 15 4 class="wp-image-1012124"

Również i w tym przypadku można zapomnieć o alcantarze. Urządzenie dostępne będzie w dwóch wersjach różniących się długością przekątnej ekranu - 13 i 15 cali. W obudowie znajdzie się też miejsce na porty USB-C.

Czym jeszcze zaskoczy nas Microsoft?

REKLAMA

Nie jest jednak wykluczone, że Microsoft ma jeszcze asa w rękawie. W przeciekach nie pojawił się bowiem Surface o nazwie kodowej Centaurus, który miałby składac się z dwóch ekranów. Byłby to bardzo potrzebny powiew świeżości, ale trudno powiedzieć, czy Microsoft jest na to gotowy.

Chcę jednak wierzyć, że ten sprzęt faktycznie się pojawi. Wiele mówiło się jednak o tym, że na jutrzejszej konferencji czeka nas nowe rozdanie, a trzy opisane wyżej sprzęty oraz akcesoria takie jak odświeżona myszka Arc i stacja dokująca do rysika w nowych kolorach to jedynie ewolucja, a nie rewolucja.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA