REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft Store po redekoracji. Łatwiej odkryć potrzebne aplikacje

Twórcy Windowsa nadal nie ustają w wysiłkach, byśmy zechcieli częściej zaglądać do oficjalnego repozytorium gier i aplikacji dla tego systemu. Tym razem zdecydowali się przebudować ekran główny Microsoft Store.

19.10.2019
16:18
windows 10x
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli szukasz jakiegoś oprogramowania do twojego urządzenia z Windowsem, na pewno powinieneś zacząć poszukiwania od Microsoft Store. Korzystanie z microsoftowego repozytorium gwarantuje, że aplikacje będą korzystać z porządnego instalatora, nie wpływać na system ani w nim nie śmiecić i że zawsze będą one w najnowszej wersji.

Sęk w tym, że dekady przyzwyczajeń nauczyły nas instynktownie szukać oprogramowania w innych źródłach. Co więcej, początkowo Microsoft Store miał ofertę wysoce ubogą, zniechęcając użytkowników którzy choć raz tam zajrzeli. Mimo gigantycznych usprawnień, które Store’a uczyniły atrakcyjnym miejscem, nadal to miejsce nie cieszy się większym zainteresowaniem.

Eksperymenty z witryną. Przebudowano ekran główny Microsoft Store, są nowe kategorie.

microsoft store kategorie class="wp-image-1023202"

Sklep jest od teraz podzielony na pięć kategorii: Strona główna, Gry, Rozrywka, Organizacja zadań i Okazje. Widok Strony głównej pozostał bez zmian, więc patrzmy dalej.

microsoft store kategorie class="wp-image-1023205"

Sekcja Gry była Store’owi bardzo potrzebna. Do tej pory w sekcjach dla graczy skupiał się na promowaniu gier mobilnych, jeszcze z czasów Windows Phone’a czy tanich tabletów z Windowsem 8. Teraz na wierzchu są głównie prawdziwie pecetowe gry, choć nadal – choć dużo rzadziej – eksponowane są gry dla niedzielnych graczy. Na samym dole znajdziemy też sekcję z aplikacjami dla graczy, takimi jak kodek DTS:X do słuchawek, aplikacje do rejestrowania rozgrywki czy powiązane z danymi grami.

microsoft store kategorie class="wp-image-1023208"

Sekcja Rozrywka to aplikacje przeznaczone do odpoczynku. To właśnie tu znajdziemy klienty usług muzycznych czy VoD.

microsoft store kategorie class="wp-image-1023211"

Sekcja Organizacja zadań to z kolei narzędzia do produktywności. Edytory zdjęć, narzędzia programistyczne, aplikacje do szkicowania, kalendarze i tym podobne. Z nie do końca zrozumiałych dla mnie przyczyn do tej sekcji trafił również sprzęt, a więc między innymi urządzenia Surface, klawiatury czy myszki.

microsoft store kategorie class="wp-image-1023214"
REKLAMA

Ostatnia sekcja, czyli Okazje, nie wymaga tłumaczenia. Tu grupowane są wszystkie produkty, na które obowiązuje w danej chwili rabat.

Nowa wersja Microsoft Store powinna być już widoczna u wszystkich użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA