REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Word, Excel i PowerPoint w jednej aplikacji. Oto Office Mobile dla Androida i iOS-a

Office dla Androida i iOS-a to zestaw absolutnie genialnych aplikacji. Tyle że – zdaniem niektórych – wprowadza nieco bałaganu do zestawu ikonek na naszych telefonach i tabletach. Microsoft szykuje na to rozwiązanie.

09.10.2019
14:46
Microsoft Office Mobile, czyli Excel, Word i PowerPoint w jednym
REKLAMA
REKLAMA

Office 365 to dziś cały zestaw usług, w tym między innymi Teams, Outlook, OneNote czy OneDrive. Rdzeniem pozostają jednak kultowe już Office’owe aplikacje Word, Excel i PowerPoint. To właśnie z nich korzysta najwięcej posiadaczy urządzeń mobilnych. Reszta cieszy się wysoką, choć nieporównywalnie mniejszą popularnością.

Problem w tym, że niektórym nie podoba się fakt, że na swoich urządzeniach z Androidem czy iOS-em / iPadOS-em musimy zainstalować aż trzy różne aplikacje, by skorzystać z dobrodziejstw wspomnianych Excela, Worda i PowerPointa. Przyznam, że osobiście tego problemu nie rozumiem, przecież tak jest od zawsze również i na pecetach, na dodatek u konkurencji jest podobnie. Podobno wielu użytkownikom to jednak doskwiera.

Rozwiązaniem będzie pojedyncza aplikacja Office Mobile. O funkcjonalności Worda, Excela i PowerPointa.

Ta aplikacja… jest już w zasadzie gotowa. Na początek w ramach porozumienia z Samsungiem nie będzie dostępna w Sklepie Play – szukać jej należy w Galaxy Store dla Androida. Office Mobile w przyszłości ma się też pojawić na inne urządzenia z Androidem oraz na mobilnych systemach Apple’a.

REKLAMA

Wiemy na razie bardzo niewiele o przyszłości tejże aplikacji. Na razie oferuje ona niższą funkcjonalność od dedykowanych aplikacji, jednak pozwala na pełen podgląd dokumentów i ich prostą edycję. Szczegóły podamy w późniejszym terminie, jak tylko będziemy mogli wspomnianego Office Mobile przetestować. Co ważne, Office Mobile nie jest w żaden sposób okrojony, jeżeli nie jesteśmy płacącymi subskrybentami Office’a 365.

W tym szaleństwie może być metoda. Podejrzewam, że istotna część użytkowników mobilnych Worda, Excela i PowerPointa używa ich głównie jako aplikacji do podglądu dokumentów i wprowadzania do nich drobnych poprawek – tym użytkownikom Office Mobile prawdopodobnie spokojnie wystarczy. A dla tych, którzy faktycznie dużo pracują z dokumentami na urządzeniach mobilnych, pozostaną dedykowane, osobne aplikacje do tekstu, prezentacji i arkuszy kalkulacyjnych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA