REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft kupił Movera i jest teraz firmą od przeprowadzek. Pomiędzy chmurą a chmurą

Korzystaliście kiedyś z usługi Mover? To przydatne narzędzie, które pozwala bez wychodzenia z przeglądarki na przeniesienie naszych danych pomiędzy jednym e-dyskiem a drugim. Od dziś jest ona w rękach Microsoftu.

22.10.2019
14:29
Microsoft kupił Movera. Usługa pozwala na przenosiny między chmurami
REKLAMA
REKLAMA

Dropbox przestał spełniać twoje oczekiwania? Chciałbyś lub chciałabyś przenieść się na Dysk Google, ale brakuje ci czasu i ochoty na ręczne przerzucanie danych? Jednym z wygodnych sposobów na taką przeprowadzkę jest usługa Mover.

microsoft mover przejęcie class="wp-image-1024285"

Pozwala ona na automatyczną wręcz i bezobsługową przeprowadzkę między popularnymi usługodawcami chmurowymi. Wystarczy stworzyć konto na Moverze, a następnie podać odpowiednie dane logowania do usług, między którymi chcemy się przenieść. Mover obsługuje OneDrive’a, SharePointa, Boxa, Dropboxa, Egnyte’a, G Suite i Amazon WorkDocs.

Mover kupiony przez Microsoft. Dołącza do zbioru narzędzi Office’a 365.

Microsoft ani Mover nie ujawnili kwoty, za którą druga z firm zgodziła się być wchłonięta przez giganta z Redmond. Wiemy jednak, że Mover ma relatywnie niezwłocznie trafić do zestawu narzędzi dla klientów firmowych. Sama usługa w wersji konsumenckiej ma działać jak do tej pory, przynajmniej przez pewien czas.

REKLAMA

Ostatnią uwagę dodałem z premedytacją. Witryna Movera została gruntownie przebudowana już teraz, by sugerować, że jest to narzędzie przede wszystkim do importu danych z innych chmur do OneDrive’a lub SharePointa. Choć, raz jeszcze, nadal można się przenosić pomiędzy usługami niezwiązanymi z Microsoftem.

Dalsze plany względem Movera mają być ogłoszone na konferencji Microsoft Ignite, która rozpoczyna się 3 listopada.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA