REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft Launcher szykowany na Androida 10. Będzie spójny z systemowym trybem ciemnym i jasnym

Najbardziej widoczną zmianą w Andoidzie 10 wydaje się być wprowadzenie systemowych motywów ciemnego i jasnego. Nakładka Microsoftu będzie szanować to ustawienie. Ruszyły testy jej nowej wersji.

25.10.2019
12:47
Microsoft Launcher szykowany na aktualizację do Androida 10
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft Launcher to wyjątkowo udany zamiennik systemowego ekranu domowego w Androidzie. Jest bardzo wygodny, pomaga w integracji z usługami Microsoftu i urządzeniami z Windowsem, a także zawiera kilka unikalnych i ciekawych pomysłów na skróty do popularnych funkcji.

Nakładka Microsoftu oferuje użytkownikom trzy motywy kolorystyczne: jasny i ciemny (zaprojektowane tak, by być zgodnymi z systemowymi odpowiednikami) oraz przezroczysty (będący kompromisem między wzornictwem Androidów a Windowsa). Sęk w tym, że Android 10 porządkuje wizualnie motywy w tym systemie. Microsoft się dostosuje.

Microsoft Launcher z obsługą motywów w Android 10.

Do kanału beta-testów trafiła właśnie wersja 5.10 nakładki Microsoft Launcher. Niestety jest udostępniana partiami, więc jeszcze nie miałem okazji się z nią zapoznać na swoim telefonie. Jak jednak donosi WindowsBlogItalia, nakładka nadal zapewnia wybór swoim użytkownikom. Wszystkie trzy motywy obecne do tej pory są dalej dostępne do wyboru. Nowością jest możliwość ich synchronizacji z tym systemowym, pozostaje jednak ona opcjonalna.

microsoft launcher android 10 class="wp-image-1026862"
(źródło: WindowsBlogItalia)
REKLAMA

Tryb ciemny Microsoft Launchera został też nieznacznie zmodyfikowany kolorystycznie. Dominują w nim nieco ciemniejsze odcienie, które ponoć są bardziej spójne z kolorystyką systemowego motywu ciemnego.

Zwyczajowo testy nowych wersji microsoftowych aplikacji na Androida trwają około dwóch tygodni. A więc mniej więcej za ten czas Microsoft Launcher 5.10 powinien trafić do kanału produkcyjnego, a więc do wszystkich użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA