REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Tak się zmienił mBank - zaprezentowano nowy pulpit bankowości internetowej

28 października mBank rozpocznie wdrażanie nowego pulpitu bankowości internetowej. Ma być czytelniej i wygodniej.

14.10.2019
13:19
mBank idzie w eko
REKLAMA
REKLAMA

Pod koniec miesiąca około 20 proc. klientów mBanku zobaczy zmieniony pulpit bankowości internetowej. Bank będzie udostępniał zmiany sukcesywnie kolejnym klientom.

Nowy pulpit bankowości internetowej w mBanku - co się zmieni?

Klienci, którzy obecnie zalogują się do banku przez stronę internetową widzą trzy główne sekcje. Po pierwsze, są to odnośniki do najważniejszych części serwisu. Poniżej znajduje się pasek finansów, który zniknie w nowej wersji pulpitu. Pod nim znajdziemy ostatnie operacje i listę rachunków.

W nowym pulpicie nie zmieni się sekcja z odnośnikami. Zamiast paska finansów zobaczymy nasze produkty ze stanem konta i skrótami operacji (przelew i przelew na własne konto).

W prawej kolumnie znajdzie się sekcja Wiadomości, z najważniejszymi informacjami od banku, a poniżej ostatnie operacje.

mBank zaoferuje również możliwość personalizacji pulpitu. Chodzi nie tylko o rodzaj wyświetlanych informacji, ale również ich kolejność.

Bank tłumaczy, że kluczem przy projektowaniu nowego pulpitu była prostota.

Nie chcieliśmy też za użytkownika podejmować decyzji, który produkt jest dla niego kluczowy. Dlatego daliśmy mu możliwość wyboru, które informacje będą widoczne na pulpicie - twierdzi Agnieszka Walczak- Karbowska z mBanku.

Zmiany wizualne bankowości internetowej mBanku niemal mnie nie dotyczą.

Korzystam z usług mBanku od kilkunastu lat, ale dziś niemal nie wchodzę na stronę bankowości internetowej. Szacuję, że 95 proc. działań podejmuję w aplikacji mobilnej. W zupełności wystarczy do większości interakcji, w jakie wchodzę z mBankiem. Zmiana pulpitu wydaje się jednak ożywcza i na podstawie zaprezentowanego zrzutu ekranu mogę powiedzieć, że faktem jest, iż mBank postawił na prostotę. Ta powinna ucieszyć klientów, którzy inaczej niż ja korzystają z usług tej instytucji finansowej.

mBank się zmienia, ale może też zmienić właściciela.

Pod koniec września pojawiły się informacje, że mBank może zmienić właściciela. Nie będzie to z pewnością natychmiastowa transakcja, bo nowa strategia Commerzbanku została rozpisana do 2023 r. i zakłada m.in. zmniejszenie kosztów.

REKLAMA

Wśród kandydatów do kupna mBanku branżowe media wskazywały m.in. PKO BP. Trudno powiedzieć, czy przejęcie przez największy polski bank (albo jakikolwiek inny) oznaczałoby zniknięcie mBanku z rynku. Nasz siostrzany serwis Bezprawnik.plklawiaturą Jakuba Kralka, nie wyobraża sobie takiego scenariusza.

Bank jednocześnie nie zaprzestaje inwestycji i zmian w swoich produktach. Bizblog.pl informował niedawno o pilotażu bramki płatniczej mBanku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA