REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nowe gry ze świata League of Legends. Riot świętuje urodziny z przytupem

Karcianka, anime, League of Legends i Potyczki Taktyczne (TFT) na smartfony. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Jeżeli nie jest to porządne świętowanie dziesięciolecia, to już nie wiem, co nim jest. 

16.10.2019
11:39
Legends of runterra gra karciana riot games
REKLAMA
REKLAMA

Nawet najbardziej optymistyczni fani LoL-a nie mogli się tego spodziewać. Riot Games z okazji 10. urodzin League of Legends nie tyle zrobił im prezent, co wręcz ich prezentami zasypał.

Karcianka Legends of Runterra jest już w drodze. Riot pracuje też nad bijatyką i strzelanką.

Najbliższym ujrzenia światła dziennego projektem, który zapowiedziała firma, jest gra karciana osadzona w Runterrze. Każda karta będzie przypisana do jednego z regionów, tak dobrze znanych fanom LoL-a. Każdy region będzie miał swoje unikalne cechy, które sprzyjają obraniu konkretnej strategii.

Noxus będzie uderzał szybko i mocno, Damacia pozwoli skupić się na gromadzeniu dużej liczby żołnierzy, Piltover będzie budował swoją przewagę kawałek po kawałku. Gra wyjdzie na komputery i smartfony w 2020 r., ale już teraz można się do niej rejestrować na stronie, żeby mieć szansę uczestnictwa w zamkniętej becie.

Niewiele za to można na razie powiedzieć o dwóch innych projektach, nad którymi jeszcze pracują w siedzibach Riotu. Project L to wyglądająca bardzo klasycznie bijatyka z udziałem postaci znanych z LoL-a.

Projekt A jest zaś umieszczonym w niedalekiej przyszłości FPS-em, stylistycznie na pierwszy rzut oka przypomina nieco Overwatcha. Choć będzie oparty na postaciach obdarzonych różnymi umiejętnościami, wydaje się, że tym razem twórcy wykroczą poza świat LoL-a i stworzą zupełnie nowe uniwersum i nowych bohaterów.

Dla fanów e-sportu Riot przygotowuje LoL Esports Manager. Trzeba przyznać, że istniejące do tej pory fantasy league nie spełniło oczekiwań i miało koszmarne problemy z balansowaniem punktów z różnych regionów. Gra będzie dostępna w 2020 r. w Chinach. Jeśli się tam sprawdzi, zostanie wprowadzona też do innych regionów.

Arcane: animowana seria. Anime ze świata League of Legends.

Riot w ostatnich latach wyjątkowo dużo inwestuje w rozwój swojego świata. Powstają osadzone w nim opowiadania, komiksy tworzone wspólnie z Marvelem, a animacje przedstawiające każdą kolejną postać osadzają ją w już istniejącym uniwersum. Właśnie ze względu na naprawdę wysoką jakość tych ostatnich fani od dawna prosili Riot o stworzenie większej opowieści na temat ich ulubionego świata i zamieszkujących go bohaterów. Wydaje się, że wreszcie się tego doczekają w 2020 r.

Z trailera wiadomo, że przynajmniej część animacji będzie działa się w Piltover i w podziemnym Zaun. Jej bohaterkami będą młode siostry Vi i Jinx, a w roli tego złego prawdopodobnie pojawi się Jhin.

Teamfight Tactics i League of Legends na smartfonach.

„S” w Riot Games stało się nieco bardziej uzasadnione w tym roku, gdy firma wypuściła Potyczki Taktyczne (Teamfight Tactics). W drugą osadzoną w świecie LoL-a grę do tej pory można było grać jedynie na komputerach, choć tryb aż się prosił o swoją wersję mobilną. Teraz wiemy, że ją dostanie w 2020 r. Już teraz jednak można już się do niej zapisywać.

Riot stworzył też przeznaczoną na smartfony i konsolę wersję standardowego LoL-a, czyli League of Legends Wild Rift. O niej więcej możecie przeczytać w artykule Piotrka.

REKLAMA

A z czego można cieszyć się już teraz?

Od jutra przez 10 dni już za samo logowanie się do LoL-a gracze dostaną od Riotu różnego rodzaju drobne upominki (skrzynki, emotki, kryształy, esencje). Potwierdziły się też przypuszczenia fanów związane z nową postacią. Senna, żona Luciana, zostaje wyzwolona z latarni Tresha i staje się nowym grywalnym bohaterem. Będzie to pierwszy strzelec, którego dedykowaną pozycją jest wsparcie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA