REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Gry

Nowe gry ze świata League of Legends. Riot świętuje urodziny z przytupem

Karcianka, anime, League of Legends i Potyczki Taktyczne (TFT) na smartfony. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Jeżeli nie jest to porządne świętowanie dziesięciolecia, to już nie wiem, co nim jest. 

Legends of runterra gra karciana riot games
REKLAMA
REKLAMA

Nawet najbardziej optymistyczni fani LoL-a nie mogli się tego spodziewać. Riot Games z okazji 10. urodzin League of Legends nie tyle zrobił im prezent, co wręcz ich prezentami zasypał.

Karcianka Legends of Runterra jest już w drodze. Riot pracuje też nad bijatyką i strzelanką.

Najbliższym ujrzenia światła dziennego projektem, który zapowiedziała firma, jest gra karciana osadzona w Runterrze. Każda karta będzie przypisana do jednego z regionów, tak dobrze znanych fanom LoL-a. Każdy region będzie miał swoje unikalne cechy, które sprzyjają obraniu konkretnej strategii.

Noxus będzie uderzał szybko i mocno, Damacia pozwoli skupić się na gromadzeniu dużej liczby żołnierzy, Piltover będzie budował swoją przewagę kawałek po kawałku. Gra wyjdzie na komputery i smartfony w 2020 r., ale już teraz można się do niej rejestrować na stronie, żeby mieć szansę uczestnictwa w zamkniętej becie.

Niewiele za to można na razie powiedzieć o dwóch innych projektach, nad którymi jeszcze pracują w siedzibach Riotu. Project L to wyglądająca bardzo klasycznie bijatyka z udziałem postaci znanych z LoL-a.

Projekt A jest zaś umieszczonym w niedalekiej przyszłości FPS-em, stylistycznie na pierwszy rzut oka przypomina nieco Overwatcha. Choć będzie oparty na postaciach obdarzonych różnymi umiejętnościami, wydaje się, że tym razem twórcy wykroczą poza świat LoL-a i stworzą zupełnie nowe uniwersum i nowych bohaterów.

Dla fanów e-sportu Riot przygotowuje LoL Esports Manager. Trzeba przyznać, że istniejące do tej pory fantasy league nie spełniło oczekiwań i miało koszmarne problemy z balansowaniem punktów z różnych regionów. Gra będzie dostępna w 2020 r. w Chinach. Jeśli się tam sprawdzi, zostanie wprowadzona też do innych regionów.

Arcane: animowana seria. Anime ze świata League of Legends.

Riot w ostatnich latach wyjątkowo dużo inwestuje w rozwój swojego świata. Powstają osadzone w nim opowiadania, komiksy tworzone wspólnie z Marvelem, a animacje przedstawiające każdą kolejną postać osadzają ją w już istniejącym uniwersum. Właśnie ze względu na naprawdę wysoką jakość tych ostatnich fani od dawna prosili Riot o stworzenie większej opowieści na temat ich ulubionego świata i zamieszkujących go bohaterów. Wydaje się, że wreszcie się tego doczekają w 2020 r.

Z trailera wiadomo, że przynajmniej część animacji będzie działa się w Piltover i w podziemnym Zaun. Jej bohaterkami będą młode siostry Vi i Jinx, a w roli tego złego prawdopodobnie pojawi się Jhin.

Teamfight Tactics i League of Legends na smartfonach.

„S” w Riot Games stało się nieco bardziej uzasadnione w tym roku, gdy firma wypuściła Potyczki Taktyczne (Teamfight Tactics). W drugą osadzoną w świecie LoL-a grę do tej pory można było grać jedynie na komputerach, choć tryb aż się prosił o swoją wersję mobilną. Teraz wiemy, że ją dostanie w 2020 r. Już teraz jednak można już się do niej zapisywać.

Riot stworzył też przeznaczoną na smartfony i konsolę wersję standardowego LoL-a, czyli League of Legends Wild Rift. O niej więcej możecie przeczytać w artykule Piotrka.

REKLAMA

A z czego można cieszyć się już teraz?

Od jutra przez 10 dni już za samo logowanie się do LoL-a gracze dostaną od Riotu różnego rodzaju drobne upominki (skrzynki, emotki, kryształy, esencje). Potwierdziły się też przypuszczenia fanów związane z nową postacią. Senna, żona Luciana, zostaje wyzwolona z latarni Tresha i staje się nowym grywalnym bohaterem. Będzie to pierwszy strzelec, którego dedykowaną pozycją jest wsparcie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA