REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows dostaje nowy Kalkulator. Uczniowie i studenci docenią czytelny tryb naukowy

Najbardziej prymitywne, najprostsze i często najbardziej potrzebne narzędzie komputera zostało właśnie odświeżone w Windowsie. Microsoft testuje nowy wygląd Kalkulatora Windows – w trybie naukowym.

15.10.2019
18:27
kalkulator windows naukowy
REKLAMA
REKLAMA

Komputery są tak na dobrą sprawę niczym innym jak wyjątkowo wymyślnymi kalkulatorami. Rzadko jednak z nich korzystamy w tak prosty sposób. Nawet do przeliczania istnieją dużo potężniejsze narzędzia, takie jak chociażby Excel. Czasem jednak potrzebujemy wykonać szybko jakieś obliczenia. Nie znam ani jednego systemu operacyjnego, który nie jest wyposażony w aplikację typu Kalkulator. (Od wydawcy, który publikował ten tekst: tym systemem jest iPadOS. Serio.)

Nie inaczej jest z Windowsem. Co ciekawe, Microsoft poświęca swojemu Kalkulatorowi bardzo dużo czasu. Aplikacja jest często aktualizowana o nowe funkcje, dziś stanowiąc również całkiem rozbudowany kalkulator walut, miar i wag. A to tylko jeden z przykładów.

Kalkulator Windows z nowym interfejsem. Czytelniejszy tryb naukowy

kalkulator windows naukowy class="wp-image-1020632"
Windows i stary kalkulator

Powyżej widzicie interfejs Kalkulatora Windows w trybie naukowym na dziś. W przeciągu najbliższych godzin się on jednak zmieni. Pierwsi użytkownicy Windowsa 10 dostali już aktualizację, która zmienia interfejs na ten widoczny w poniżej (źródłem jest ten tweet @ALumia_Italia):

Windows i kalkulator naukowy. Źródło: @ALumia_Italia, Twitter class="wp-image-1020659"
Windows i kalkulator naukowy. Źródło: @ALumia_Italia, Twitter
Windows i kalkulator naukowy. Źródło: @ALumia_Italia, Twitter class="wp-image-1020662"
Windows i kalkulator naukowy. Źródło: @ALumia_Italia, Twitter
REKLAMA
Windows i kalkulator naukowy. Źródło: @ALumia_Italia, Twitter class="wp-image-1020665"
Windows i kalkulator naukowy. Źródło: @ALumia_Italia, Twitter

Jak widać, wybór funkcji i działań trygonometrycznych jest teraz elegancko zwinięty w dedykowane, przeznaczone im menu rozwijalne. Bez oznaczeń skrótowych stosowanych w fizycznych kalkulatorach, a z (relatywnie) pełnym opisem. Zmiana, bez wątpienia, drobna. Ale to jedna z tych niepozornych, które niektórym znacząco ułatwią szybkie wyliczenia podczas pracy na komputerze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA