REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Co wybrać: Playera czy Iplę? Koniec rozterek, bo Cyfrowy Polsat, Discovery i TVN łączą siły

Cyfrowy Polsat, Discovery i TVN zawarły umowę joint-venture, której celem jest powołanie nowej spółki. Ta ma zająć się uruchomieniem platformy streamingowej, mającej oferować treści od wszystkich powyższych podmiotów.

25.10.2019
12:15
Abonamenet za telewizję
REKLAMA
REKLAMA

Umowa joint-venture, zawarta przez Cyfrowy Polsat, Discovery i TVN reguluje zasady utworzenia i funkcjonowania wspólnej spółki prowadzącej platformę, w tym zasady finansowania działalności oraz licencjonowania, zakupu i tworzenia treści na potrzeby realizacji projektu.

Cyfrowy Polsat będzie posiadał 50 proc. udziałów w spółce celowej i udzieli jej finansowania w formule 50:50 w formie podwyższenia kapitału zakładowego i pożyczek właścicielskich. Cyfrowy Polsat i Discovery będą również zobowiązane do zapewnienia dodatkowego finansowania, którego wysokość zostanie uzgodniona pomiędzy tymi dwoma podmiotami na późniejszym etapie.

Co wyniknie z fuzji właścicieli usług Ipla i Player?

Platforma OTT prowadzona przez spółkę będzie zapewniać widzom dostęp do filmów, seriali, dokumentów, programów sportowych oraz rozrywkowych.

Będą na niej udostępnione zarówno treści wyprodukowane przez strony umowy, jak i treści zakupione u zewnętrznych producentów oraz wyprodukowane przez samą spółkę celową. Platforma będzie działać zarówno w modelu finansowanym z reklam, jak i w modelu płatnym.

REKLAMA

To wspaniałe wieści, bo to oznacza, że nie będziemy już musieli decydować pomiędzy Playerem a Iplą (lub korzystać z dwóch usług, uiszczając dwie opłaty abonamentowe). Powstanie jedna usługa ze wszystkimi treściami naszych wiodących prywatnych operatorów telewizyjnych. Oby jej techniczny aspekt nie pozostawiał za wiele do życzenia.

Nie wiemy jeszcze, kiedy możemy się spodziewać debiutu nowej platformy. Player i Ipla na razie będą funkcjonować w niezmienionej formie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA