REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Bardzo stare iPhone'y przestaną działać poprawnie, jeśli nie zostaną zaktualizowane. Apple nie przewidział resetu zegara GPS

Mamy czas do 3 listopada, by zainstalować wszystkie uaktualnienia na naszych stareńkich iPadach i iPhone’ach. Jeżeli z jakiegoś względu wstrzymywaliśmy uaktualnienie i nie zamierzamy zmieniać zdania, nasze urządzenia przestaną działać poprawnie.

28.10.2019
10:19
Obowiązkowa aktualizacja systemu iOS. Sprawdź swojego iPhone'a
REKLAMA
REKLAMA

W ogólnym rozrachunku Apple ma raczej dobrą opinię w kwestii serwisowania i rozwijania oprogramowania na sprzedanych już urządzeniach. Telefony i tablety tego producenta przez długi czas od premiery otrzymują uaktualnienia, a te w większości przypadków niewiele psują, w zamian wprowadzając na urządzenia użyteczne nowe funkcje czy niezbędne poprawki stabilności i bezpieczeństwa.

Istnieje jednak pewna grupa ludzi, która z różnych względów uaktualnienia wstrzymuje, w myśl przeróżnej interpretacji powiedzonka lepsze jest wrogiem dobrego. Ta grupa staje właśnie przed trudną decyzją. Albo zastosują aktualizację (przynajmniej do wersji 10.3.4), albo muszą liczyć się z tym, że ich urządzenia przestaną działać jak do tej pory.

Uaktualnij starego iPhone’a i iPada. Archaiczne wersje systemu iOS przestaną działać poprawnie od 3 listopada.

Ci użytkownicy zaczną być ostrzegani o konieczności niezwłocznego uaktualnienia pełnoekranowymi komunikatami wysyłanymi w trybie push przez serwery Apple’a. Możemy jednak próbować nadal ignorować ostrzeżenia. Co nam grozi w takim wypadku?

Będzie to utrata dostępu do wszelkich usług online polegających na sprawdzaniu dokładnej godziny przy synchronizacji danych. Należy do tego większość usług pocztowych i chmurowych, w tym iCloud i App Store. Dlaczego wystąpią problemy z zegarem?

REKLAMA

Ten jest synchronizowany za pośrednictwem GPS. Sęk w tym, że co 20 lat 10-bitowy system czasowy wykorzystywany przez satelity technikę GPS jest resetowany. Starsze wersje iOS-a nie brały pod uwagę możliwości resetowania satelitarnego zegara, nie są więc w stanie zsynchronizować czasu.

Jak twierdzi Apple, mniej niż 9 proc. posiadaczy urządzeń z iOS nadal korzysta z wersji starszej niż iOS 12.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA