REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

W Polsce nie kupisz już robotów odkurzających iLife. Zastąpi je marka Zaco

Fani tanich odkurzaczy sprzątających z całą pewnością kojarzą markę iLife. Firma ta przez wiele lat oferowała proste roboty sprzątające z niskiej półki cenowej. Teraz marka ta przestaje być dostępna na rynku i zmienia nazwę na Zaco.

14.10.2019
16:56
ilife a4 odkurzacz
REKLAMA
REKLAMA

Decyzja o zmianie nazwy jest pochodną procesu między iLife oraz jedną z niemieckich firm, która wcześniej miała prawa do marki. Obie marki najpierw próbowały się porozumieć, jednak to się nie udało, sprawa trafiła do sądu. iLife przegrał proces i był zmuszony zmienić nazwę swoich europejskich produktów na nową.

Tak powstała marka Zaco. Niestety nie wiemy, z jaką firmą iLife prowadziło proces. Informacji tych nie mogliśmy nigdzie znaleźć, także polscy przedstawiciele firmy nie podzielili się z nami żadnymi konkretami dotyczącymi procesu. Dla większości osób od przebiegu sporu bardziej interesujące będą jego skutki.

iLife zmienia nazwę na Zaco

Proces ten zaczął się w Polsce już na przełomie sierpnia i września, a teraz dobiega końca. Warto jednak pamiętać, że sam rebranding iLife na Zaco nie zmienia nic w wykorzystywanej technologii czy jakości sprzedawanych odkurzaczy. Będą one po prostu sprzedawane pod inną nazwą. Oznacza to, że kupując robota od Zaco otrzymamy po prostu sprzęt od iLife pochodzący z europejskiej dystrybucji.

 class="wp-image-1019444"

Producent zdecydował się też na pozostawienie dotychczasowych oznaczeń robotów. Zatem robot sprzedawany do tej pory jako iLife A9s to obecnie Zaco A9s, zaś stary iLife A6 to nowy Zaco A6 i tak dalej. Wyłącznym dystrybutorem robotów Zaco w Polsce jest firma Polor. Paradoksalnie zmiana nazwy sprawi, że łatwiej odróżnimy sprzęt przeznaczony do sprzedaży w Azji od tego, który powinien trafić do Europy. To dobra informacja dla osób, dla których od ceny większe znaczenie mają gwarancja oraz wsparcie producenta.

Już posiadasz odkurzacz iLife?

REKLAMA

Jeżeli już kupiłeś odkurzacz iLife pochodzący z Chin, to cała sprawa zapewne interesuje cię niczym zeszłoroczny śnieg. A jeżeli kupiłeś taki sprzęt z polskiej dystrybucji, to… też nie masz się czym martwić, ponieważ nadal zachowujesz prawo do opieki gwarancyjnej, serwisu, obsługi klienta oraz infolinii pod tym samym numerem. Jakiekolwiek zmiany dotyczą wyłącznie nazwy nowych produktów.

Temat ten powinien interesować wyłącznie osoby, które zamierzają kupić odkurzacz iLife z polskiej dystrybucji i nie mogą znaleźć go na sklepowych półkach. W takiej sytuacji powinny wybrać identyczny sprzęt sygnowany marką Zaco.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA