REKLAMA

HTC Vive Cosmos oficjalnie w Polsce. Znamy cenę nowych gogli VR

Odbyła się właśnie polska premiera gogli HTC Vive Cosmos. To najnowszy zestaw pozwalający zanurzyć się graczom w wirtualnej rzeczywistości.

18.10.2019 14.29
htc vive cosmos vr
REKLAMA
REKLAMA

HTC to znany producent smartfonów, który od kilku lat we współpracy z firmą Valve prężnie rozwija inną gałąź biznesu, jaką są gogle wirtualnej rzeczywistości zgodne z platformą Steam VR. Firma wprowadza do oferty właśnie zupełnie nowy zestaw.

HTC Vive Cosmos - specyfikacja

Urządzenie wyposażone zostało w dwa ekrany typu LCD o przekątnej długości 3,4 cala. Każdy z nich ma rozdzielczość 1440 na 1700 pikseli na jedno oko, a więc gry renderowane są de facto w rozdzielczości 2800 na 1700 pikseli. To o 88 proc. więcej niż w HTC Vive pierwszej generacji. Obraz odświeżany jest w 90 klatkach na sekundę, a pole widzenia wynosi 110 stopni.

Zestaw ma wbudowane słuchawki stereo oraz dwa złącza: USB-C w standardzie 3.0 oraz DisplayPort 1.2. Do śledzenia gogli w przestrzeni wykorzystywane jest sześć kamer umieszczonych w obudowie. W przypadku HTC Vive Cosmos nie ma ograniczeń w postaci minimalnej przestrzeni wymaganej do gry na stojąco lub na siedząco - w zależności od tego, na co gracz ma ochotę.

htc vive cosmos class="wp-image-1022818"

HTC Vive Cosmos zostały przy tym zaprojektowane tak, by dało się w szybki i wygodny sposób odchylić gogle i spojrzeć na ten rzeczywisty świat bez konieczności ich zdejmowania. W zestawie znalazły się też dwa nowe kontrolery, ale gogle są przy tym wstecznie kompatybilnie z akcesoriami, które powstały z myślą o HTC Vive poprzedniej generacji.

Możliwości gogli HTC Vive Cosmos można dodatkowo rozbudowywać za pośrednictwem dodatkowych modułów.

Podstawowa wersja gogli wyposażona jest w zestaw kamer do wykrywania lokalizacji w trójwymiarowej przestrzeni dzięki sześciu obiektywom. Nie jest już niezbędne montowanie czujników w pomieszczeniu, aczkolwiek gracze, jeśli chcą, mogą dokupić HTC Vive Cosmos External Tracking Mod. Pozwoli on wykorzystać dodatkowo stacje bazowe od gogli poprzedniej generacji.

Dobrym pomysłem jest też dokupienia adaptera bezprzewodowego HTC Vive Wireless Adapter, który pozwoli uwolnić się od kabli łączących gogle z pecetem. Trzeba tylko pamiętać, że wymaga on wolnego portu PCIe w komputerze. Wygoda, jaką zapewnia granie bez przewodów, jest jednak nie do przecenienia. To jak przesiąść się z telefonu z korbką na smartfona.

htc vive cosmos gogle vr class="wp-image-1022821"

Hardware i software w tandemie.

HTC nie zapomina, że nawet najlepsze gogle VR na nic się nie zdadzą, jeśli nie będzie na nie oprogramowania. Właśnie z tego powodu firma oferuje subskrypcję Viveport Infinity, w ramach której można uzyskać dostęp do setek gier, aplikacji i nie tylko. Przy zakupie HTC Vive Cosmos w przedsprzedaży otrzymuje się możliwość korzystania z tej usługi przez rok.

W ramach abonamentu Viveport Infinity dostępne są gry i filmy takie jak Fisherman's Tale, Fujii oraz Ninja Legends, a także programy telewizyjne: Discovery Channel i Animal Planet. Do tego dochodzą produkcje od GoPro. Wśród nowych tytułów warto wymienić Doctor Who: The Edge of Time, Eleven Eleven, Battlewake, Gloomy Eyes, Swords of Gargantua i MLB Home Run Derby.

HTC Vive Cosmos - polska cena.

REKLAMA

Urządzenie zostało wycenione na 3699 zł. To sporo, a do tego trzeba pamiętać, że HTC Vive Cosmos, podobnie jak poprzednie gogle z tej serii, wymaga naprawdę potężnego komputera. Musi być to maszyna, która poradzi sobie z renderowaniem obrazu widocznego w goglach.

Pecet, który podoła temu zadaniu, musi mieć procesor Intel Core i5-4590 / AMD FX 8350 lub szybszy oraz kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 970 4 GB / AMD Radeon R9 290 4 GB lub szybszą. Do tego minimum to 4 GB RAM. Do tego dochodzą porty: USB 3.0 oraz DisplayPort 1.2. Wymagany jest też system Windows 10.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA