REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Światła, kamera akcja. GoPro Hero 8 już oficjalnie

Oczekiwana od dawna kamera GoPro Hero 8 nareszcie ma swoją rynkową premierę. Nowa wersja najpopularniejszej kamery sportowej wprowadza jeszcze lepszą stabilizację obrazu oraz modułowy system akcesoriów w postaci oświetlenia, mikrofonów i ekranów.

01.10.2019
15:47
gopro hero 8 black - cena, specyfikacja
REKLAMA
REKLAMA

Coraz więcej producentów smartfonów przekonuje nas, że kamery sportowe są już niepotrzebne, ale GoPro co roku odbija te argumenty pokazując nowy klip promocyjny nagrany swoimi kamerkami. Co roku oglądam te reklamy z wielką przyjemnością, a 2019 rok nie jest wyjątkiem. Tylko spójrzcie, co potrafią nowe kamery GoPro Hero 8 Black i GoPro Max.

Chylę czoła, że taką jakość udaje się dziś uzyskać z tak miniaturowych sprzętów. Przejdźmy jednak do konkretów.

GoPro Hero 8 to przede wszystkim modułowy system akcesoriów.

Na początku warto zaznaczyć, że GoPro Hero 8 debiutuje wyłącznie w wersji Black. Na razie producent nie pokazał tańszych wariantów Silver i White.

gopro hero 8 black - cena, specyfikacja class="wp-image-1012370"

GoPro Hero 8 Black różni się od swojej poprzedniczki w kilku kluczowych kwestiach. Największą nowością jest system mocowania modułów. Media Mod (mikrofon za ok. 349 zł), Display Mod (ekran za ok. 349 zł) i Light Mod (oświetlenie za 229 zł) to akcesoria modułowe rozszerzające możliwości kamerki. Wszystkie trzy można zamocować na kamerze jednocześnie.

W najnowszej GoPro Hero 8 stopka jest wmontowana w kamerę, do tego w bardzo sprytny sposób.

gopro hero 8 black - cena, specyfikacja class="wp-image-1012373"

Kolejną zmianę widać na obudowie kamery. Aby zamontować ubiegłoroczną kamerę Hero 7 Black do różnych akcesoriów, trzeba było założyć na urządzenie ramkę ze specjalną stopką systemu mocowania GoPro. W tegorocznej GoPro Hero 8 Black dwa skrzydełka składające się na mocowanie można rozłożyć na boki i schować w obudowie. Dzięki temu nie potrzebujemy akcesoriów, by zamontować kamerę np. na kasku.

Mimo tej zmiany w konstrukcji kamera nadal jest wodoodporna do głębokości 10 m, bez konieczności stosowania żadnej dodatkowej obudowy. Nie zabrakło też dotykowego ekranu.

Trzecią ważną nowością jest system stabilizacji HyperSmooth 2.0.

Producent zapewnia, że ma być jeszcze lepszy od ubiegłorocznej wersji, w co naprawdę trudno uwierzyć, ponieważ HyperSmooth 1.0 działał już niemal tak skutecznie, jak gimbal. Do tego HyperSmooth 2.0 działa przy każdej rozdzielczości i liczbie klatek. Na pokładzie jest też funkcja TimeWarp 2.0 umożliwia automatyczną regulację prędkości nagrywania i dotykowe sterowanie „rampingiem”.

Kilka nowości trafiło też do interfejsu.

gopro hero 8 black - cena, specyfikacja class="wp-image-1012379"

GoPro Hero 8 Black wyposażono w cztery „cyfrowe obiektywy”. Suwak na ekranie pozwala przełączać się między różnymi trybami: ultraszerokiego kąta, szerokiego kąta, odwzorowaniem liniowym i lekkim zoomem.

W czysto technicznej warstwie nie ma zbyt wielu nowości, ale część parametrów została poprawione. GoPro hero 8 Black robi zdjęcia w rozdzielczości 12 megapikseli z poprawionym HDR. Zapis zdjęć RAW jest teraz dostępny w każdym trybie zdjęciowym. Wideo możemy nagrywać w 4K przy 60 kl./s, a do tego pojawił się wyższy bitrate 100 Mb/s dostępny w trybach 4K i 2.7K, więc jakość nagrań powinna być wyższa.

Kamera GoPro Hero 8 Black będzie dostępna w Polsce w cenie 1899 zł.

Jest też nowa kamera do nagrań sferycznych: GoPro Max

REKLAMA

Kamera jest wyposażona w dwa obiektywy, dzięki czemu nagrywa obraz w 360 stopniach. Nagrania następnie możemy edytować do płaskiej formy, wybierając kadr już po nagraniu. GoPro Max nagrywa obraz w 4K przy 60 kl./s, ma wbudowany ekran i jest wodoszczelna do 10 m. Nie zabrakło technologii HyperSmooth.

GoPro Max będzie dostępna w Polsce w cenie 2399 zł

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA