Od startupu do czołowego gracza na polskim rynku elektromobilności. Od dzisiaj też możesz być częścią Elimen Group

Lokowanie produktu

Polski samochód elektryczny, pierwsza na świecie liga elektrycznego rallycrossu realizowana w kraju, ekologiczny trójkołowiec do szybkiego poruszania się po zakorkowanych miastach. Brzmi jak mrzonki?

11.10.2019 10.49
Polski samochód elektryczny od Elimen Group

To projekty możliwe do zrealizowania już niebawem w Polsce. Co więcej każdy z nas będzie mógł zostać ich współtwórcą. Elimen Group, to holding, który stoi m.in. za stworzeniem pierwszego polskiego pojazdu elektrycznego dedykowanego branży logistycznej E-NV1, czy prototypu elektrycznego samochodu do rallycrossu E-RX1. Do konsorcjum należą takie podmioty jak: Elimen City, Elimen Racing, Geecogen i CityEL. Projekty realizowane przez te przedsiębiorstwa są w całości opracowywane i wytwarzane w Polsce. Teraz spółka otwiera się na nowych inwestorów i zamierza pozyskać 4 mln zł.

Elektryczny rallycross? Zróbmy to w Polsce

 class="wp-image-1016885"

Sporty motorowe cieszą się ogromną popularnością w Europie i Stanach Zjednoczonych. Elimen Racing stworzył rozwiązanie, które jest zarówno doskonałą formą rozrywki dla fanów motoryzacji, jak i atrakcyjną kosztowo alternatywą dla zawodników. Projekt, co istotne, opiera się na wykorzystaniu zielonej energii i jest przyjazny dla środowiska.

 class="wp-image-1016900"

Spółka należąca do holdingu Elimen Group – Elimen Racing to twórca prototypu elektrycznego samochodu do rallycrossu E-RX1. Auto ma napęd 4x4, przyspiesza do 100 km/h w mniej niż 4 s, a moc, jaką osiąga przy wadze własnej 1150 kg, to 440 KM.

 class="wp-image-1016882"

Do Elimen Racing ma trafić 40 proc. zebranych dzięki crowdfundingowi środków. Spółka planuje start pierwszej na świecie ligi elektrycznego Rallycorssu, na którą otrzymała już akredytację Polskiego Związku Motorowego. Do rozpoczęcia wyścigów niezbędne jest jednak wyprodukowanie przynajmniej 5 samochodów, to koszt ok. 3,5 mln zł. A ta spółka jak nikt lubi wyzwania!

Elektromobilność dla miast

 class="wp-image-1016891"

Pozostałe środki Elimen Group przeznaczy na rozwój spółek Elimen City, Geecogen i CityEL. Dzięki crowdfundingowi Elimen City będzie mógł przygotować dokumentację homologacyjną E-VN1 – pierwszego polskiego samochodu elektrycznego dedykowanego branży logistycznej. Co więcej spółka zamierza skomplementować instrukcje montażowe oraz stworzyć testową serię nadwozi. Elimen City planuje również start produkcji modelu w wersji komunalnej. Pojazd ma duży potencjał na zainteresowanie rynku ze względu na konieczność realizacji założeń ustawy o elektromobilności zgodnie z którą do 2022 r. samorządy w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców muszą wymienić 10 proc. swojej floty na pojazdy ekologiczne.

 class="wp-image-1016894"

Geecogen, twórca rozwiązań infrastrukturalnych dla elektromobilności, planuje uruchomienie sklepu internetowego dla e-mobility, rozpoczęcie sprzedaży zminiaturyzowanych stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, wdrożenie do produkcji systemu zabezpieczenia stacji z nadrzędnym sterownikiem szybkiego ładowania oraz wdrożenie do użytkowania oprogramowania informatycznego do zarządzania treścią reklamową emitowaną na obudowach ładowarek.

 class="wp-image-1016897"

CityEL, producent miejskich elektrycznych trójkołowców, za pozyskane środki chce zrekonstruować nadwozie oraz ulepszyć zespół napędowy. Firma zamierza stworzyć także kompleksowe rozwiązania związane z sharingiem małych pojazdów elektrycznych.

Jeśli chcesz współtworzyć z Elimenem nową, ekologiczną rzeczywistość w Polsce sprawdź szczegóły zbiórki na akcjaelimen.pl.

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter reklamowy i promocyjny, a rodzaj oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego, ani memorandum informacyjnego.

*Materiał powstał we współpracy z marką Elimen.

Lokowanie produktu
Najnowsze