REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Przypominajka: Destiny 2 jest od dzisiaj darmowe. Warto dać grze szansę, zwłaszcza na konsolach

Pierwszy października 2019 r. to bardzo ważna data dla Bungie oraz Destiny. Właśnie tego dnia studio wydaje swoje pierwsze wielkie rozszerzenie od uzyskania samodzielności względem Activision. To także moment, w którym cała zawartość pierwszego roku Destiny 2 staje się darmowa. Zarówno na konsolach, jak i na PC.

01.10.2019
15:34
Destiny 2 za darmo od dziś. Warto dać grze szansę
REKLAMA
REKLAMA

Pisząc z kolei o „całej zawartości” mam na myśli znacznie więcej niż tylko miałką kampanię fabularną z Destiny 2 oraz dwóch bardzo przeciętnych DLC. Gra w modelu Free2Play oferuje wszystkie bronie i pancerze pierwszego roku, otwarte lokacje do swobodnej eksploracji, kapitalny moduł Gambit (również w wersji Prime), tryb Menażerii oraz kooperacyjne Kuźnie.

Do tego dochodzą katalogi wyzwań dla modułów PvP oraz PvE. Wszystkie szturmy (strike), najazdy (raid) oraz wydarzenia sezonowe. Cały moduł PvP ze wszystkimi playlistami. Wszystko, co pojawiło się na przestrzeni pierwszego roku z Destiny 2, jest teraz możliwe do ogrania za darmo. Bungie stawia grubą kreskę dopiero na zawartości z naprawdę dobrego rozszerzenia pod tytułem Forsaken. Gracze chcący pobawić się bez ponoszenia kosztów będą więc mieli masę rzeczy do odkrycia i zdobycia.

 class="wp-image-1012340"

Jeśli nie grałeś w Destiny 2, warto dać grze szansę. Chociażby ze względu na mechanikę ostrzału.

Produkcja Bungie to najbardziej satysfakcjonująca konsolowa strzelanina aktualnej generacji. Pod względem surowej mechaniki wymiany ognia studio odpowiedzialne za Halo osiągnęło absolutne wyżyny ludzkich możliwości. Sprzężenie zwrotne między wirtualną bronią i kontrolerem to coś niesamowitego. Strzelanie jest niezwykle przyjemne i nie ma sobie równych. Każde muśnięcie spustu to satysfakcja sama w sobie. Prucie z kosmicznych giwer silnie uzależnia.

Niestety, pod innymi względami Destiny 2 jest grą mocno nierówną. Kiepski wątek fabularny kontrastuje ze świetnym, dynamicznym i emocjonującym PvP. Bogaty lore świata nie jest należycie wykorzystywany, a postaci poboczne nabierają rumieńców dopiero z rozszerzeniem Forsaken. Do tego Destiny 2 jest odczuwalnie gorsze, gdy bawi się w pojedynkę. Do tego tytułu trzeba usiąść z dwoma znajomymi, wspólnie odkrywając zawartość PvP oraz PvE.

 class="wp-image-801118"

Destiny 2 za darmo zostanie udostępnione o 19:00 polskiego czasu.

REKLAMA

Grę można już pobierać na konsolach PS4 oraz XONE, a także za pośrednictwem platformy PC. W momencie pisania tego tekstu serwery Bungie wciąż są niedostępne, ale zmieni się to już za kilka godzin. Warto dodać, że Destiny 2 obsługuje system cross-save. Co za tym idzie, progres zdobyty na konsoli bez problemu przeniesiecie na komputery osobiste. Lub odwrotnie. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko edycji na przenośnego Switcha, ale to raczej niemożliwe.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA