REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Microsoft z tymi telefonami to tak na serio. Na rynek trafią akcesoria z oznaczeniem Designed for Xbox

Designed for Xbox to certyfikat Microsoftu dla sprzętów, których zgodność z Xboxem One i jakość została potwierdzona przez producenta Xboxa. Od teraz certyfikat ten będzie przyznawany akcesoriom do telefonów, na których może działać usługa xCloud.

25.10.2019
9:40
Na rynek trafią akcesoria do telefonów z oznaczeniem Designed for Xbox
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft zakłada, że najważniejszymi użytkownikami usługi xCloud – podobnej do PlayStation Now, w której gry są przetwarzane w chmurze i z niej strumieniowane – będą gracze chcący się bawić na telefonach komórkowych. Na razie xCloud jest testowany na urządzeniach z Androidem, choć docelowo usługa ma być dostępna praktycznie na każdym możliwym urządzeniu.

xCloud zapewni użytkownikom interfejs dotykowy, jednak najwygodniej będzie grać za pomocą gamepada. Ale jak połączyć telefon ze wspomnianym padem? Na rynku pojawiły się już pierwsze akcesoria do tego celu od firm trzecich. I tak jak w przypadku akcesoriów do konsoli Xbox One, również akcesoria do telefonów i xClouda będą chwalić się oznaczeniami Designed for Xbox. Przynajmniej jeśli ich producent się o to postara.

Designed for Xbox – świat gier Microsoftu w kategorii Mobile.

Microsoft zapowiada, że wkrótce na rynku pojawią się pierwsze akcesoria firm trzecich, przeznaczone do telefonów i noszące oznaczenie Designed for Xbox. Będą to gadżety do łączenia telefonu z gamepadem, gamepady stworzone z myślą o telefonach i inne podobne produkty. Certyfikatów mamy się spodziewać na nowych produktach takich firm, jak 8bitDo, Gamevice, HORI, PowerA czy Razera. Pierwszym wprowadzonym do sprzedaży ma być widoczny poniżej MOGA Mobile Gaming Clip.

REKLAMA
designed for xbox mobile class="wp-image-1026838"

MOGA Mobile Gaming Clip ma się pojawić w przyszłym miesiącu w sprzedaży na rynkach amerykańskim i brytyjskim. Cenę ustalono na 15 dol.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA