REKLAMA

Właśnie kupiłeś Call of Duty: Modern Warfare na Xbox One X? Współczuję frustrującego weekendu

Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tej jesieni jest już dostępna od wczoraj do pobrania i zabawy. Według pierwszych wrażeń graczy, jest świetna. Choć posiadacze konsol Xbox One X mają zepsutą zabawę.

26.10.2019 12.26
Call of Duty: Modern Warfare z problemami na Xbox One X
REKLAMA
REKLAMA

Call of Duty to taki shooterowy fast-food, przynajmniej w mojej ocenie. Nie są to gry wybitne artystycznie, często bywają wtórne. Ich tryb multiplayer jest bardzo popularny i lubiany, ale jednak do tej pory wydające tę grę Activision – mimo wielu prób – nie zdołało uczynić z serii tytułu popularnego w ramach e-sportu.

Gry z tej serii sprzedają się jednak doskonale i zupełnie się temu nie dziwię. Mimo relatywnej miałkości tej serii, uwielbiam ją. Jednak poczekam z rozpoczęciem zabawy na swoim Xbox One X. Gracze donoszą o poważnych problemach z grą, a ich spostrzeżenia potwierdza Activision.

Call of Duty: Modern Warfare zawiesza konsolę Xbox One X. Łatka jest już opracowywana.

Gra wygląda obłędnie na wszystkich platformach (PC, Xbox One, PlayStation 4), na których jest dostępna. Rzecz jasna wśród konsol najbogatszą wizualnie edycją jest ta na Xbox One X, mimo sojuszu Activision z Sony. Gra podobno działa w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na tej platformie przy zachowaniu wysokiej szczegółowości obrazu, co wiele mówi o jej zaawansowaniu technicznym i jakości. Tyle że… wiesza się. Co gorsza, ciągnie za sobą całą konsolę, wymagając od gracza ręcznego ponownego jej uruchomienia. Problemy nie występują na pozostałych konsolach z rodziny Xbox One.

REKLAMA

Należące do Activision studio Infinity Ward potwierdza istnienie problemu. Zapewniło, że już pracuje nad stosowną łatką. Nie podaje daty jej publikacji, należy jednak założyć, że prace nad aktualizacją i jej późniejsza certyfikacja zajmą przynajmniej kilka dni. Chcieliście spędzić weekend z wyczekiwanym długo i zupełnie nowym Call of Duty? Tak mi przykro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA