REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Adres URL dnia: cal.new. Doskonały skrót do Kalendarza Google

Google zarejestrował kilka nowych domen, dzięki którym z łatwością dodasz – na przykład – nowe zdarzenie do Kalendarza Google. Wystarczy dowolna przeglądarka i wyjątkowo łatwe do zapamiętania polecenie.

26.10.2019
14:01
Adres URL dnia: cal.new. Doskonały skrót do Kalendarza Google
REKLAMA
REKLAMA

Jak dodajesz nowe wydarzenie do Kalendarza Google? Najprawdopodobniej albo używasz aplikacji do kalendarzy, która synchronizuje informacje z usługą Google’a, albo też używasz przeglądarki internetowej, by tam zalogować się do Kalendarza i wprowadzić stosowne informacje.

Google właśnie znacząco ułatwił drugą z metod. Nie trzeba już z pamięci wpisywać całego adresu Kalendarza, że nie wspomnę o znacznie dłuższym URL-u do dodawania nowych wydarzeń. Wystarczy w pasku adresu wpisać cal.new. I już.

Cal.new to nie jedyna użyteczna domena do szybkiego dostępu do popularnych usług Google’a.

Nie każdy wie, ale domena .new jest już wykorzystywana w wielu innych narzędziach Google’a. Dla przykładu, wpisanie keep.new w pasku adresowym przeglądarki to skrót do stworzenia nowej notatki w Google Keep. Wpisanie meeting.new doda nowe spotkanie do Kalendarza Google. Adres docs.new to nowy dokument w Dokumentach Google.

REKLAMA

To doskonały w swojej prostocie pomysł. Nie wiem jak wy, ale ja życzyłbym sobie jeszcze jednego – na razie niedostępnego – skrótu. Przecież aż prosi się o dodanie do domeny .new Gmaila. A więc gmail.new tworzyłby od razu nowego maila.

I jeszcze jedna, drobna uwaga. Jeżeli jesteśmy zalogowani do kilku Kont Google równocześnie, możemy zdecydować z którego skorzystać. cal.new/1/ to stworzenie nowego wydarzenia w pierwszym zalogowanym koncie, cal.new/2/ w drugim i tak dalej. Oczywiście tyczy się to również pozostałych skrótów, w tym keep.new czy docs.new.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA