Bank Pekao rozdaje pieniądze za skorzystanie z Apple Pay

Lokowanie produktu

Bank Pekao S.A. przygotował premię dla klientów, którzy skorzystają z Apple Pay. Otrzymają oni 20 zł za transakcję za pośrednictwem standardu płatności Apple’a.

13.10.2019 17.36
Apple Pay zadebiutuje w Polsce w drugiej połowie czerwca 2018

Minął ponad rok odkąd płatności Apple Pay są dostępne w Polsce, a ja śmiało mogę powiedzieć, że zdecydowaną większość transakcji w sklepach kończę iPhone’em. Robię to wszędzie tam, gdzie możliwe są płatności zbliżeniowe.

W Polsce mamy to szczęście, że 100 proc. terminali dostępnych na rynku obsługuje płatności zbliżeniowe. Dlatego też nie spotkałem się dotąd z sytuacją, że nie mogę zapłacić telefonem w jakimś punkcie czy sklepie wyposażonym w terminal.

Apple Pay kontra fizyczna karta płatnicza.

Pozornie nie ma różnicy między sięgnięciem w sklepie po telefon i portfel. Rzecz jednak w tym, że ten pierwszy mam zawsze przy sobie, a portfela zdarza mi się zapomnieć lub nie wziąć go celowo. Po co mi bowiem w sklepie osiedlowym prawo jazdy, dowód osobisty, dowód rejestracyjny i bateria kart płatniczych? Idąc po cukier, sól lub mąkę (a te jak wiadomo lubią się skończyć w nieoczekiwanym momencie), do kieszeni wkładam tylko iPhone’a. Wystarcza mi w zupełności podczas zakupów.

Stojąc w przydługiej kolejce do kasy w supermarkecie przewijam Instagrama lub Faceboooka. Gdy przychodzi moja kolej wystarczą dwa naciśnięcia przycisku zasilania iPhone’a, by zapłacić za zakupy. Nie muszę sięgać po portfel.

Inna sytuacja? Robię zakupy na największej polskiej platformie e-commerce, wybieram Apple Pay jako sposób płatności i po dwukrotny wciśnięciu wspomnianego przycisku, finalizuję transakcję. Dzieje się to bez logowania do banku, przepisywania kodów itp. Wygodniej prawdopodobnie się nie da.

Bank Pekao S.A. przygotował premię dla klientów, którzy zapłacą za pośrednictwem Apple Pay.

Bank Pekao S.A. oferuje 20 zł klientom, którzy wykonają co najmniej jedną transakcję przy pomocy standardu płatniczego Apple’a. Żeby otrzymać bonus trzeba być klientem Banku Pekao, który do tej pory nie korzystał z Apple Pay.

Bank podaje 3 wymogi skorzystania z promocji. Po pierwsze, trzeba zapoznać się z regulaminem akcji „Płać z Apple Pay”, który będzie widoczny dla wybranych klientów w systemie bankowości elektronicznej.

Po drugie, należy zarejestrować się i aktywować Apple Pay. Instrukcję znajdziemy na stronie internetowej banku.

Po trzecie, trzeba dokonać, co najmniej jednej transakcji za pośrednictwem Apple Pay.

Zwrot otrzymają ci klienci, którzy korzystają z aplikacji mobilnej PeoPay. Pieniądze zasilą konto do końca miesiąca następującego po miesiącu transakcji.

*Materiał powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

Lokowanie produktu
Najnowsze