REKLAMA

Ruszają testy Androida 10 na Galaxy S10. Samsung startuje z programem beta

Samsung udostępni swoim klientom nowy system operacyjny. Android 10 z nakładką One UI 2.0 w wersji beta lada moment będzie dostępny na smartfonach z rodziny Galaxy S10.

14.10.2019 11.39
samsung galaxy s10 android 10
REKLAMA
REKLAMA

Android 10 w wersji rozwojowej pojawił się jeszcze przed wakacjami. Pierwsze stabilne wydanie zostało udostępnione w sierpniu. Niestety nowy system Google’a, jak zwykle, trafił jak na razie na kilka wybranych urządzeń, w tym telefony z rodziny Pixel i Essential Phone’a.

Dopiero po udostępnieniu stabilnej wersji, producenci urządzeń z Androidem korzystający z nakładek zaczęli się na dobre szykować do udostępnienia aktualizacji do nowej wersji klientom. Jedną z takich firm jest Samsung, który testuje teraz system Android 10 z nakładką One UI 2.0.

samsung galaxy s10 android 10 beta one ui 2.0 1 class="wp-image-1019273"

Android 10 na Galaxy S10

Nowy system wraz z nową wersją nakładki producenta One UI w wersji beta zostanie udostępniony w pierwszej kolejności na urządzenia z rodziny Galaxy S10. Samsung podaje, że w nowym oprogramowaniu m.in.:

  • zmieniły się okienka typu pop-up, od teraz będą mniejsze;
  • usprawniono tryb ciemny;
  • ułatwiono nawigację po systemie jedną dłonią;
  • wprowadzono tryb Focus Mode;
  • dodano szczegółowe statystyki użycia baterii;
  • usunięto funkcję Android Beam;
  • pojawiła się opcja usuwania dubli zdjęć w galerii;
  • dodano możliwość przywracania usuniętych kontaktów oraz plików.

Jeśli chodzi o dostępność, firma szykuje system Android 10 na smartfony Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10 Plus oraz Galaxy S10 5G w wybranych regionach. Na pierwszy ogień mają pójść podobno Korea Południowa, Niemcy oraz Stany Zjednoczone.

Nie jest jednak wykluczone, że Android 10 na smartfony marki Samsung pojawi się oficjalnie również w Polsce. A nawet jeśli nie, to fani zielonego robota z pewnością znajdą sposób, by obejść to ograniczenie.

samsung galaxy s10 android 10 beta one ui 2.0 2 class="wp-image-1019276"

Jak zainstalować system Android 10 na smartfonach Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10 Plus i Galaxy S10 5G?

REKLAMA

Aby skorzystać z możliwości zainstalowania systemu w wersji beta, gdy ta oficjalnie ruszy, trzeba będzie uruchomić aplikację Samsung Members. Z jej poziomu można zgłosić chęć uczestnictwa w programie beta testów systemu Android 10 oraz nakładki One UI 2.0 dla topowych urządzeń koreańskiej firmy.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że oprogramowanie w wersji beta może zawierać błędy. Oznacza to, że nie tylko jest ryzyko, że będzie działać niestabilnie, ale w dodatku może ono doprowadzić od bezpowrotnej utraty danych, w tym np. zdjęć. Każdy powinien instalować je na własną odpowiedzialność.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA