REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi zawstydza Apple'a i prezentuje bezprzewodową ładowarkę 30 W

Xiaomi chwali się nowymi ładowarkami do smartfonów. Jako pierwsza firma na świecie oferuje bezprzewodowe ładowanie telefonów z mocą 30 W. A to nie koniec nowości, na jakie mogą liczyć osoby, które zdecydują się na Xiaomi Mi 9 Pro 5G.

09.09.2019
17:40
xiaomi 30 w 2
REKLAMA

Nie zapowiada się, by w przewidywalnej przyszłości nastąpił przełom w dziedzinie ogniw zasilających smartfony. Producenci dwoją się i troją, by zachować jak najniższy pobór mocy przy zwiększającej się mocy obliczeniowej, ale akumulatory litowo-jonowe rzadko kiedy pozwalają na więcej niż jeden dzień pracy. I to nawet jak wypełniają większą część objętości obudowy.

REKLAMA

Z tego powodu producenci zaczęli ze sobą rywalizować w kwestii szybkiego ładowania.

Dotyczy to zarówno ładowania za pośrednictwem kabli, jak i ładowania bezprzewodowego. Xiaomi chwali się, że jako pierwsza firma wspiera uzupełnianie mocy w smartfonach z mocą 30 W. Dla porównania standard Qi w swojej podstawowej wersji daje 5 W mocy, a iPhone’y nadal obsługują tylko 10 W.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G będzie pierwszym urządzeniem, które wykorzysta nowy system szybkiego ładowania. Producent zapowiedział dzisiaj w Pekinie wsparcie dla bezprzewodowej ładowarki 30 W. iPhone'a z taką mocą można naładować tylko kablem. I to po dokupieniu ładowarki od... MacBooka.

xiaomi 30 w 1 class="wp-image-999531"

Szybkie bezprzewodowe ładowanie w Xiaomi 9 Pro 5G to dopiero początek.

Nowa ładowarka typu 4:1 o nazwie Xiaomi Wireless Charging Stand jest chłodzona aktywnie z użyciem wiatraka. Potrafi naładować ogniwo zasilające telefon o pojemności 4000 mAh do połowy w 25 minut. Pełne ładowanie zajmuje jedynie 69 minut. To zresztą nie koniec - firma testuje już ładowanie bezprzewodowe z mocą 40 W.

Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądała kwestia kompatybilności ładowarki Xiaomi Wireless Charging Stand ze smartfonami innych marek oraz jak szybko Xiaomi 9 Pro 5G będzie się ładował z ładowarek konkurencji. Xiaomi rozszerza bowiem protokół Qi we własnym zakresie i wykorzystuje podczas ładowania Bluetooth.

Moduł wspierający moc 30 W podczas ładowania telefonu z ładowarki bezprzewodowej to nie jedyna nowość.

REKLAMA

Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że Xiaomi Mi 9 Pro 5G będzie mógł ładować inne urządzenia dwukrotnie szybciej niż konkurencja. Chińska firma chwali się, że smartfony innych marek wykorzystujące to rozwiązanie, które są już w sprzedaży, będą mogły mieć kompleksy.

Dotychczas takie ładowanie akcesoriów odbywało się z mocą 5 W, a Xiaomi obiecuje wsparcie dla 10 W. Co ciekawe, jeśli telefon będzie ładowany przewodowo z gniazdka, może pełnić funkcję bezprzewodowej ładowarki do akcesoriów lub… innych telefonów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA