REKLAMA

Internet domowy w T-Mobile zmienia się, ale dotychczasowi klienci mogą spać spokojnie

T-Mobile zmienił zasady gry. Internet domowy nie jest już unikalną ofertą w skali całego rynku, a zaledwie jedną z wielu. Na szczęście obecni klienci mogą korzystać z usług na dotychczasowych warunkach.

18.09.2019 11.46
t-mobile internet domowy modemy routery zestawy komputery laptopy ceny cennik
REKLAMA
REKLAMA

Internet domowy od T-Mobile był jedną z ciekawszych ofert na polskim rynku telekomunikacyjnym. W ramach zryczałtowanego abonamentu klienci indywidualni mogli korzystać z łącza LTE bez limitu danych. Limitowana była jedynie przepustowość, ale nie był to megabitowy lejek.

Operator oferował abonentom dwa pakiety różniące się prędkością pobierania danych oraz ceną: do 20 Mb/s oraz do 60 Mb/s. Klienci nie musieli się martwić tym, ile danych pobierają. Sam w ramach testów pobierałem po kilkaset GB miesięcznie bez żadnego problemu.

t-mobile internet domowy nielimitowany

Dzięki temu Internet domowy od T-Mobile był niezłym substytutem światłowodu.

T-Mobile, tak jak inni operatorzy, oferuje usługi konwergentne. Dzięki temu klienci w ramach jednej umowy mogą wykupywać abonament na telefon, łącze internetowe, usługi multimedialne itp. Telekomy się cieszą, bo to zmniejsza ryzyko przejścia klienta do konkurencji. Abonenci mogą zaś liczyć na rabaty.

W momencie debiutu Internetu domowego magentowa sieć nie miała w ofercie światłowodu, a łącze LTE bez limitu danych było jego substytutem. Stałe łącze w ofercie T-Mobile się jednak pojawiło, a telekom zdecydował, że dotychczasowa oferta bez limitu danych musi odejść do lamusa - zapewne była zbyt kosztowna.

T-Mobile oczywiście przekonuje, że nowa oferta „ma lepiej odpowiadać na potrzeby klientów”.

To, czy tak jest faktycznie, to oczywiście kwestia dyskusyjna, bo nie każdy ma opcję montażu światłowodu. Niemniej jednak T-Mobile podjął decyzję o zmianie oferty. Taryfy limitujące nie transfer, a przepustowość, na które konkurencja nie miała odpowiedzi, zostały zastąpione klasycznymi pakietami.

t-mobile internet domowy nielimitowany

Internet domowy w T-Mobile to teraz kolejny zwykły abonament na łącze LTE z limitem przesyłu danych. Klienci mogą wybrać paczki 100 GB za 59 zł miesięcznie, 200 GB za 69 zł miesięcznie lub 300 GB za 79 zł miesięcznie. W każdym przypadku nie ma już limitu przepustowości, a po wykorzystaniu pakietu wchodzi lejek 1 Mb/s.

T-Mobile tym samym przestał się wyróżniać na tle konkurencji, która również ma w swojej ofercie internet mobilny z limitem kilkuset GB w podobnych cenach. Pozostaje jednak kwestia dotychczasowych klientów.

Na szczęście T-Mobile pozwoli im korzystać z Internetu domowego na dotychczasowych warunkach - przynajmniej na razie.

Jak podaje operator, klienci, którzy zawarli umowę na korzystanie z Internetu domowego od T-Mobile przed wrześniem 2019 r., po zakończeniu obowiązywania umowy mają całe spektrum możliwości. Jedną z nich jest zmiana łącza LTE na światłowód o przepustowości 100 Mb/s, 300 Mb/s lub 900 Mb/s.

t-mobile internet domowy nielimitowany
REKLAMA

Oczywiście nie wszyscy klienci, którzy korzystali z łącza LTE, mają chęć lub możliwość zamontowania światłowodu. Mogą oni podpisać jednak aneks do umowy. Taki aneks pozwoli abonentom skorzystać z nowego pakietu z limitem gigabajtów. Można wtedy dokupić nowy router, laptop, tablet lub smartfon.

Trzecia opcja to kontynuacja umowy na aktualnych warunkach. Jest to umowa na czas nieokreślony. T-Mobile potwierdza, że warunki będą takie same „zarówno pod względem opłat (niezmieniona wysokość abonamentu zgodnie z posiadaną opcją prędkości), jak i parametrów technicznych (możliwość wyboru prędkości na tych samych warunkach jak dotychczas: 20 lub 60 Mb/s)”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA