REKLAMA

W końcu się doczekałem. Sid Meier’s Civilization VI trafia na PS4 i Xbox One

Jest jeden problem w zrezygnowaniu z PC jako maszyny do grania. Na konsole pojawia się bardzo mało gier przygodowych i strategicznych. Na szczęście najnowsza odsłona mojej ukochanej Cywilizacji w końcu na nich zadebiutuje.

25.09.2019 09.37
Sid Meier’s Civilization VI konsole
REKLAMA
REKLAMA

Pozbycie się desktopa do gier i zainwestowanie w zestaw smukły ultrabook do pracy plus konsola do gier było jedną z lepszych decyzji życiowych, jakie podjąłem. Świat stał się dużo przyjemniejszy i wygodniejszy – choć bez żadnej wątpliwości to PC jest najbardziej zaawansowaną platformą dla graczy. Mi jednak dużo bardziej odpowiada wygoda konsolowego świata niż pecetowa dominacja techniczna i ofertowa.

Jest jednak jeden problem z konsolami. Dopóki uwielbiasz gry zręcznościowe – tak jak ja – w zasadzie masz więcej dobrych gier, niż jesteś w stanie przejść. Problemy zaczynają się w momencie, gdy masz ochotę na coś wolniejszego. Coś, przy czym trzeba pomyśleć, odprężyć się. Na razie katuję do upadłego Cities Skylines i Stellaris (oba tytuły gorąco polecam miłośnikom strategii), ale ile można.

Na szczęście już niedługo pojawi się nowa gra strategiczna. Sid Meier’s Civilization VI przeniesiona na Xbox One i PlayStation 4.

Po raz ostatni Cywilizacja gościła na konsolach poprzedniej generacji, w formie niezbyt udanej edycji Revolution. I tak grałem w nią do upadłego, bo uwielbiam tę serię, ale była to bez wątpienia jedna z najsłabszych jej odsłon. Na szczęście jeszcze w tym roku na ekranie mojego telewizora pojawi się nowa odsłona. Ta najnowsza, którą właściciele PC, urządzeń mobilnych i przenośnych konsol do gier (Nintendo Switch) znają już od dawna.

REKLAMA

Gra pojawi się zarówno w wersji na PlayStation 4, jak i Xbox One. Można ją już kupować w ramach przedsprzedaży w cenie 209,99 zł – zagrać będzie można od 22 listopada. Ta wersja zawiera już część DLC z wersji pecetowej, w tym cywilizacje Polaków, Australijczyków, Persów i Macedończyków, a także scenariusz z Wikingami. Posiadacze PlayStation 4 otrzymają dodatkowo bez opłat Kmerów, Indonezyjczyków i Nubijczyków. Za dodatkowe 169,99 zł możemy dokupić Pakiet rozszerzeń, na który składają się udane dodatki Rise and Fall oraz Gathering Storm.

Cywilizacja to legendarna seria gier turowych, w których naszą misją jest zwycięsko przeprowadzić naszą cywilizację przez historię świata – od kamienia łupanego po erę eksploracji kosmosu. Wybaczcie kolokwializm, ale nie mogę inaczej: jaram się!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA