REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Były światełka i jakość obrazu, teraz czas na dźwięk. Philips zaprezentował imponujące telewizory OLED+

Philips OLED+ to jedne z najlepszych telewizorów na rynku, świetny obraz w unikatowy sposób uzupełniają podświetleniem Ambilight. Teraz przyszedł czas na dźwięk. OLED984 i OLED934 mają zniechęcić do dokupowania zewnętrznego nagłośnienia.

09.09.2019
20:54
Philips OLED+ 2019
REKLAMA
REKLAMA

Poza nielicznymi wyjątkami, niemal każda moja recenzja telewizora premium w akapicie o dźwięku brzmi bardzo podobnie: dokup coś. Nowoczesne telewizory, w szczególności te z wyższej półki, są piękne, oferujące świetny obraz i niesamowicie smukłe. Wiąże się to jednak z brakiem miejsca na stosowne nagłośnienie.

Niemal każdy telewizor mający gwarantować kinowe doświadczenia lub lepsze spełnia tylko połowę tej obietnicy. Nawet tanie kolumny lub soundbar za kilkaset złotych zapewnia nieporównywalnie lepsze efekty. Należy je doliczyć do kosztu twojego wymarzonego telewizora.

Philips OLED+ 2019 class="wp-image-999762"

Niektórzy chcą to jednak zmienić. Nowe telewizory Philips OLED nie tylko mają zapewniać jeszcze większą wygodę i jeszcze lepszy obraz. Oba sztandarowe modele są wyposażone w dodatkowe, zewnętrzne nagłośnienie. Widzieliśmy oba na targach IFA 2019 i choć realia tej imprezy uniemożliwiają stosowny odsłuch, w teorii cała koncepcja zapowiada się świetnie.

Philips OLED984 i OLED934 – jeszcze lepszy obraz i sensowna moc i jakość dźwięku.

Philips OLED+ 2019 class="wp-image-999765"

Oba telewizory wykorzystują, jak nazwa wskazuje, matryce OLED. To od razu gwarantuje w zasadzie doskonały obraz i sugeruje też świetną reprodukcję kolorów. To jednak nie oznacza, że nie da się niczego ulepszyć. Chociażby w sposób programowy. Philips bowiem w końcu przeprosił się z formatem Dolby Vision, jego nowe sprzęty obsługują już wszystkie istotne standardy HDR: HDR10, HDR10+ i wspomniany wyżej, nieobecny do niedawna w portfolio Philipsa format od Dolby.

Wspomnianą jakość dźwięku ma gwarantować zewnętrzna listwa dźwiękowa, zaprojektowana przez Bowers & Wilkins. Są zgodne z formatem Dolby Atmos i w teorii powinny zapewniać całkiem przyzwoite brzmienie. OLED943 zawiera trzykanałowy system dźwiękowy (lewo, środek, prawo), zaś OLED934 pracuje w standardzie 2.1.2 – a więc również i fizycznie spełnia podstawowe wymogi Atmosa.

Philips OLED+ 2019 class="wp-image-999777"
REKLAMA

Oczywiście wszystkie OLED-y od Philipsa zawierają unikatowy i rewelacyjny system ozdobnego podświetlenia Ambilight, które rozszerza scenę poza nasze pole widzenia, podświetlając ścianę za telewizorem zgodnymi z obrazem na nim wyświetlanym barwami. Choć tylko OLED984 ma podświetlenie czterostronne, pozostałe modele tylko trzystronne.

OLED984 dostępny będzie wyłącznie w 65-calowej wersji, zaś OLED943 w 55- i 65-calowej. Ceny jeszcze nie są znane.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA